Gospodarka » Maszyny

Prawdziwe cudo, gdy liczy się odległość

Niewielka obudowa i duży zasięg roboczy: Dzięki technologii TOF, nowy kompaktowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M Leuze może osiągać zasięg aż do dwóch metrów. Urządzenie typu 2 w 1 wykrywa obecność obiektów, jednocześnie przesyłając dane pomiarowe.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niewielka obudowa i duży zasięg roboczy: Dzięki technologii TOF, nowy kompaktowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M Leuze może osiągać zasięg aż do dwóch metrów. Urządzenie typu 2 w 1 wykrywa obecność obiektów, jednocześnie przesyłając dane pomiarowe.
 

ODT3CL1-2M rozwiązuje zadania wykrywania i dostarcza do sterowania maszyny dane dotyczące odległości. Czujnik wykrywa również kolorowe obiekty o zróżnicowanej strukturze z odległości do dwóch metrów.

Wraz z nowym laserowym czujnikiem dyfuzyjnym ODT3CL1-2M, specjaliści z Leuze zwiększają zasięg roboczy dla urządzeń serii 3C. Dzięki innowacyjnej technologii pomiaru czasu przelotu, time-of-flight (TOF), zasięg roboczy czujników przełączających i pomiarowych z tłumieniem tła wynosi aż do dwóch metrów. Sprawia to, że ODT3CL1-2M nadaje się do tych wszystkich zastosowań w intralogistyce, w których konieczne jest wykrywanie z dużych odległości: np. w pojazdach kierowanych automatycznie do monitorowania pozycji towarów, do sterowania chwytakami robotów lub w procesach kontroli jakości. Dzięki temu, że urządzenie spełnia wysokie wymagania dla stopnia ochrony IP69K Leuze może zagwarantować niezawodność działania nawet w trudnych warunkach.
dzięki szczególnie kompaktowej obudowie (11,4 mm x 34,2 mm x 18,3 mm) ODT3CL1-2M może być wykorzystywany dla wielu zastosowań.


Praktyczne rozwiązanie 2 w 1
Jako rozwiązanie 2 w 1, ODT3CL1-2M pozwala również obniżyć koszty i zaangażowanie użytkowników w zakresie zaopatrzenia, instalacji, uruchomienia oraz eksploatacji. Dzięki dwóm niezależnym punktom przełączania, w tym samym czasie jest on w stanie wykonywać zadania detekcji i pomiaru. Operatorzy systemów mogą zatem spełnić oba warunki przy zastosowaniu tylko jednego czujnika. Jest to wielka zaleta, jeśli wykorzystuje się wózki wahadłowe: Pojazdy mogą optymalizować swoją prędkość dzięki niezależnym punktom przełączania. Umożliwia to szybki transport towarów do miejsc docelowych.
Czujniki optyczne ODT3CL1-2M zamontowane w pojazdach kierowanych automatycznie mogą, na przykład, monitorować, czy palety są prawidłowo odbierane i przenoszone.


Wszystko na widoku dzięki IO-Link
Z czujnika do układu sterowania maszyny poprzez IO-Link można przesyłać zarówno dane pomiarowe jak i procesowe. Umożliwia to użytkownikom łatwą ocenę kompleksowych danych diagnostycznych z czujnika dyfuzyjnego – np. ostrzeżeń, informacji o temperaturze, ale także o jakości sygnału. Ułatwia to również wymianę czujników: ustawienia są przesyłane za pośrednictwem IO-Link do nowego urządzenia bez strat i bez konieczności ponownego przyuczania czujnika.
Czujniki dyfuzyjne w wózkach wahadłowych idealnie nadają się do sprawdzania zajętości gniazd regałowych. Wykrywają one, czy zajmowana przestrzeń jest wolna.Do montażu w dowolnym miejscu
Dzięki kompaktowej konstrukcji (11,4 x 34,2 x 18,3 milimetrów; szer. x wys. x dł.) laserowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M może być używany również tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Na przykład, w chwytakach ramion robotów, w wózkach wahadłowych lub w układnicach. Mała, dobrze widoczna plamka świetlna ułatwia szybkie wyrównywanie podczas uruchamiania. Zakres działania można nastawiać numerycznie za pośrednictwem IO-Link. Kolejną zaletą czujnika dyfuzyjnego jest zintegrowany test obiektu. Pozwala to na szybkie sprawdzenie rezerwy funkcjonalnej.

Seria 3C: dla dowolnego zakresu roboczego 
Wraz z serią 3C, Leuze oferuje rozwiązania czujnikowe, które nadają się również do zastosowań dla dystansu poniżej 2 metrów. Dzięki temu czujnik dyfuzyjny ODT3C jest idealny dla zakresów roboczych do 150 milimetrów – na przykład w procesach pakowania.
Oprócz detekcji podzespołów, laserowy czujnik dyfuzyjny ODT3CL1-2M potrafi również wykrywać predefiniowane punkty odniesienia, a tym samym można go stosować w kontroli jakości. W tym przypadku czujniki działają niezawodnie nawet dla różnorodnych struktur powierzchni.


 www.leuze.com

 


Z dociekliwością i determinacją inżynierowie Leuze – specjaliści od czujników – od 60 lat tworzą innowacyjne rozwiązania będące kamieniami milowymi w rozwoju technologii automatyki przemysłowej. To, co nas napędza, to sukces naszych klientów. Tak było wczoraj. Tak jest dziś. Tak będzie jutro. Stworzona na miarę lidera w branży, zaawansowana technologicznie gama produktów zawiera wiele rodzajów czujników przeznaczonych do zastosowań w technologiach automatyki. Znajdują się wśród nich czujniki przełączające i pomiarowe, systemy identyfikacji oraz rozwiązania do transmisji danych i przetwarzania obrazu. Będąc ekspertem w dziedzinie technologii bezpieczeństwa firma Leuze koncentruje się także na komponentach, usługach i rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa pracy. Leuze skupia się na kluczowych dla siebie branżach, w których specjaliści od czujników z wieloletnim doświadczeniem posiadają rozległe know-how przydatne dla specyficznych zastosowań. Obejmują one intralogistykę oraz branżę opakowań, obrabiarki, przemysł samochodowy jak również automatykę laboratoryjną. Firma Leuze została założona w 1963 roku, jej siedziba znajduje się w Owen/Teck w południowych Niemczech. Dziś na całym świecie zatrudnionych jest około 1600 pracowników firmy – specjalistów od czujników, którzy z determinacją oraz z pasją przyczyniają się do postępu i transformacji, aby ułatwić swoim klientom sukces w stale zmieniającym się środowisku przemysłowym. Pracują dla swoich klientów zarówno w centrach technologiczno-szkoleniowych, jak również w 21 przedsiębiorstwach dystrybucyjnych, wspieranych przez ponad 40 międzynarodowych dystrybutorów. www.leuze.com
 


Leuze electronic Polska Sp. z o.o.
ul.Hutnicza 6|40-241 Katowice
Polska
Cybulski Tadeusz
Phone : +48 32 438 86 80
info.Pl@leuze.com


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

hazephase

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »