Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Prawie 90% Polek deklaruje, że poprawiłoby coś w swoim wyglądzie!

Prawie 90% Polek deklaruje, że poprawiłoby coś w swoim wyglądzie!
Zobacz więcej zdjęć »
Jesteśmy coraz pewniejsze siebie, a mimo to aż 87% kobiet poprawiłoby coś w swoim wyglądzie! Takie wyniki płyną z raportu , przeprowadzonego na zlecenie marki Gatta. Oto z jakimi częściami ciała Polki mają największy problem.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Gatta prawie 9/10 kobiet poprawiłoby sobie – minimum jedną z następujących części ciała – nos, biust, brzuch/talia, nogi, uda, łydki i stopy. Najczęściej jest to brzuch/talia – aż 76% pań chętnie odchudziłyby tę część ciała. Drugie w kolejności są uda, które zmniejszyłoby aż 53% badanych. Na trzecim miejscu znalazły się łydki (odchudziłoby je 37% kobiet). Niemal co czwarta ankietowana zmniejszyłaby natomiast swój nos. Najbardziej zadowolone jesteśmy ze swoich stóp bo aż 84% badanych nic by w nich nie zmieniła, a tylko 12% uważa, że są one za duże.

Bardziej krytyczne w młodym wieku

Co ciekawe, najbardziej niezadowolone ze swojego wyglądu są młode kobiety w wieku 18-24 oraz 25-34 lata. Łącznie 94% z nich zmieniłaby jakąś część swojego ciała. Z wiekiem chęć poprawy samej siebie nieznacznie słabnie. Większość starszych kobiet (3/4 badanych) nie zmieniłaby nic w swoim biuście, stopach, łydkach, nosie, czy nogach. Jedyną częścią ciała, którą kobiety zmieniłyby niezależnie od wieku jest brzuch/talia – większość z nich z chęcią by je odchudziła. Wśród kobiet po 55. roku życia potwierdza to blisko 80% ankietowanych.  

„Kobiety XXI wieku są coraz bardziej pewne siebie. Pracują zawodowo i spełniają się na polu rodzinnym. Są bardziej świadome swojego ciała i dokładnie wiedzą, co ewentualnie chciałyby w nim poprawić” – komentuje Anna Gołębicka, doradca zarządu ds. strategii i marketingu marki Gatta. „Dlatego marka Gatta od kilku sezonów proponuje produkty z dodatkową funkcją. Tej wiosny postawiliśmy na wyszczuplanie nóg i większy biust” – dodaje.

Polki niezadowolone również ze swoich nóg

Według badania[1] przeprowadzonego na zlecenie Gatta, 85% Polek deklaruje, że ma kłopot także ze swoimi nogami. 52% boryka się z problemem natury medycznej, takimi jak: ból stawów, obrzęki czy żylaki. Prawie połowa badanych (49%) ma zastrzeżenia do wyglądu skóry na nogach – pajączki, cellulit. Natomiast 4% kobiet uważa, że ma krzywe nogi.

„Ponad połowa Polek cierpi na dolegliwości nóg – w szczególności na problemy z żylakami, obrzęki i bóle stawów. Właściwości terapeutyczne rajstop i pończoch są dla nich niezwykle istotne. Aczkolwiek producenci nie powinni zapominać, że dla kobiet liczy się również atrakcyjny wygląd takich wyrobów” – komentuje wyniki przeprowadzonych badań  Michał Gmurek z agencji Brainlab.

Dla wszystkich Polek, które chcą szybko i bezinwazyjnie poprawić wygląd swojej sylwetki, marka Gatta przygotowuje kilka niespodzianek – szczegóły już niebawem![1] Raport „Nastawienie Polek do wyglądu swoich nóg i stóp”, wrzesień - październik 2014, próba reprezentatywna dla populacji Polek – Internautek w wieku 15 lat i więcej, próba netto: N=307 wywiadów, badanie zrealizowane metodą CAWIRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »