Gospodarka » Narzędzia

Precyzyjne cięcie w twardych płytkach podłogowych

Precyzyjne cięcie w twardych płytkach podłogowych
Zobacz więcej zdjęć »
Diamentowa końcówka Diamond XBIT™ do wyrzynarek rotacyjnych RotoZip.

Nowa końcówka Diamond XBITTM do wyrzynarek rotacyjnych RotoZip ułatwia i zwiększa precyzję cięcia w twardym kamieniu naturalnym, płytkach podłogowych oraz gresie.

XBITTM gwarantuje dłuższą żywotność i umożliwia stosowanie dwa razy wyższej prędkości rotacyjnej, niż w przypadku standardowych końcówek. Produkt dostępny jest na rynku od maja 2008 roku.
Cięcie na sucho w twardych materiałach takich jak: gres, granit, marmur, porcelana i płytki podłogowe wykonane z ceramiki oraz kamienia naturalnego nie stanowi już problemu. Na rynku pojawiła się, bowiem diamentowa końcówka Diamond XBITTM. Zaawansowana technologia Diamond XBITTM w połączeniu z narzędziami RotoZip to odpowiednie rozwiązanie do skomplikowanych odręcznych cięć w twardych materiałach.

XBITTM gwarantuje dłuższą żywotność i umożliwia stosowanie dwa razy wyższej prędkości rotacyjnej, niż w przypadku standardowych końcówek do wyrzynarek rotacyjnych. Nowa końcówka posiada średnicę roboczą 7,2 mm oraz ziarno diamentowe wielkości prawie trzech karatów.

Na rynku pojawiły się dwa modele wyrzynarek: RotoZip RZ3TM (moc 500 W) i RZ5TM (moc 600 W). Oba produkty dostępne są w zestawach z osprzętem i przystawkami, w tym diamentową końcówką Diamond XBITTM. Poza tym w zestawach znajdują się końcówki: XBITTM Wall Tile, XBITTM Multipurpose oraz XBITTM Metal do cięcia na sucho w ścianach, blatach kuchennych i płytkach podłogowych oraz do precyzyjnego cięcia elementów instalacji sanitarnych oraz elementów metalowych.

Urządzenia RotoZip przekonują łatwą obsługą i niewielkim ciężarem. Szeroki zakres zastosowania pozwala ograniczyć liczbę narzędzi potrzebnych do pracy elektrykom, glazurnikom, hydraulikom czy instalatorom.

Sugerowana cena detaliczna brutto (lipiec):
- zestaw RotoZip RZ3TM - 695 zł
- zestaw RotoZip RZ5TM - 930 zł
- Diamond XBITTM do płytek podłogowych - 114 zł


Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »