Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Prel® – pożegnaj ból chłodno lub gorąco!

Prel® – pożegnaj ból chłodno lub gorąco!
Zobacz więcej zdjęć »
Słoneczna pogoda zachęca nas do większej aktywności fizycznej. Zastałe mięśnie i stawy mogą jednak przysporzyć nam różnego rodzaju dolegliwości: bóle kręgosłupa, karku, mięśni, czy stawów, ale także różnego rodzaju nadwyrężenia, czy naciągnięcia mięśni lub ścięgien.

Lato zachęca do odkurzenia rowerów, wyciągnięcia z pawlacza rolek oraz do innych rodzajów aktywności fizycznej. Pamiętajmy jednak, aby nie zaczynać od zbyt forsownych ćwiczeń, czy wielokilometrowych wycieczek. Może wtedy łatwo dojść do różnego rodzaju kontuzji układu ruchu lub stanów zapalnych, którym zazwyczaj towarzyszy ból o różnym nasileniu.

Czym jest ból?
Zgodnie z definicją Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu „ból jest nieprzyjemnym doznaniem czuciowym i emocjonalnym związanym z aktualnie występującym lub zagrażającym uszkodzeniem tkanek, lub też doznaniem opisywanym w kategoriach takiego uszkodzeniach”. Ból jest sygnałem ostrzegawczym, który informuje nas, że w naszym organizmie dzieje się coś złego1. 

Ból może być różnie odczuwany – mówi się, że niektórzy mają wysoki, a niektórzy niski próg bólu. Jest to przede wszystkim związane z percepcją na poziomie mózgu. Doświadczenie w przeszłości szczególnie bolesnego urazu może obniżać tolerancję bólu. Na poziom odczuwalnego bólu wpływ mają również emocje, stopień koncentracji, ogólne samopoczucie psychiczne, czy aktualna kondycja fizyczna.2

Kiedy chłodzić, kiedy rozgrzewać
Co robić, jeśli w wyniku intensywnych ćwiczeń pojawi się ból, opuchlizna, czy stłuczenie? Zależnie od rodzaju urazu, można na obolałe miejsce stosować miejscowo plastry o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym. 

Jeśli dopadnie nas ból mięśni, stawów, czy kręgosłupa, hydrożelowy plaster rozgrzewający PREL® red zapewni szybki efekt działania, łagodząc skutecznie dokuczliwe dolegliwości. W przypadku pojawienia się krwiaków, obrzęków pourazowych lub sińców dobrze sprawdza się hydrożelowy plaster chłodzący PREL® blue.

PREL® red i PREL® blue to plastry hydrożelowe, oparte na innowacyjnej formule Hydronique®.
W systemie Hydronique® cząsteczki substancji aktywnych plastrów zawieszone są w hydrożelowym, polimerowym podłożu. Ta nowoczesna technologia zapewnia szybki efekt działania, umożliwiając przenikanie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Hydrożelowa formuła gwarantuje bezbolesne odklejanie, bez efektu depilacji oraz brak odparzeń i podrażnień, ponieważ pozwala skórze oddychać.

PREL® red
Hydrożelowy plaster rozgrzewający PREL® red zawiera kapsaicynę, która w kontakcie ze skórą pobudza receptory czuciowe (stąd uczucie ciepła) oraz salicylan glikolu o silnym miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Plaster idealnie nadaje się do zastosowania w okolicach: krzyża, karku i mięśni – zarówno w domu, jak i w pracy. Pełen efekt rozgrzewający osiąga się po 15-30 minutach po jego aplikacji. Rozgrzewający plaster PREL® red nie podrażnia, ani nie odparza skóry, pozwalając jej oddychać. Ma przyjemny zapach, nie pozostawia śladów na ubraniu.

PREL® blue 
Hydrożelowy plaster chłodzący PREL® blue zawiera mentol, dzięki któremu plaster ma działanie przeciwbólowe, zmniejsza obrzęki pourazowe lub sińce. Idealnie sprawdzi się również w przypadku nadwyrężenia i naciągnięcia mięśni, a także w kurczach mięśniowych. Oprócz przyjemnego uczucia chłodu, PREL® blue ładnie pachnie, nie zostawia śladów na ubraniu, pozwala skórze oddychać.

Na ból lepszy plaster!

Z bólem staramy radzić sobie na różne sposoby. Przyjmujemy tabletki przeciwbólowe, które niestety obciążają wątrobę i żołądek. Smarujemy różnymi maściami obolałe miejsce. Warto wypróbować plastry PREL® i zapomnieć o kłopocie. Jedyne o czym musimy pamiętać, to właściwe dobranie plastra – rozgrzewającego lub chłodzącego, w zależności od rodzaju dolegliwości. 

Plastry PREL® można dowolnie przycinać. Na skórze mogą pozostawać do 8 godzin, można je więc stosować do 4 razy na dobę. Polecany jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Można je używać długotrwale, jednak jeśli dolegliwości nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem.

Cena za opakowanie zawierające 1 szt. sztukę plastra wynosi około 3,90 złotych, za opakowanie zawierające 3 szt. – około 10 złotych. 


1. M. Kocot-Kępska, J. Dobrogowski, Rodzaje bólu, Zakład Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJ CM, www.mp.pl
2. B. Szwat, W. Słupski, D. Krzyżanowski, Sposoby radzenia sobie z chorobą nowotworową a poczucie depresji i nasilenie bólu u chorych objętych opieką paliatywną, Piel. Zdr. Publ. 2011, 1, 35-41  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »