Kultura, sztuka » Kultura

PREMIERA KSIĄŻKI ,,POZNAJ ŚWIAT I SPOTKAJ SIEBIE”!

Już w sierpniu pojawi się na rynku długo wyczekiwana książka ,,Poznaj świat i spotkaj siebie” Krzysztofa Sadeckiego, którą wyda wydawnictwo New Age Publishing. Jest to druga część popularnej książki ,,Poznaj siebie”, której premiera odbyła się w 2017 roku na międzynarodowych Targach Coachingowych.

Krzysztof Sadecki, redaktor naczelny magazynu „Businessman Today”, często wypowiada się w kwestiach biznesowych, jednak w swej książce ,,Poznaj siebie” mówił o rozwoju osobistym i mentalnym, i o tym jak wpływa on na sukces zawodowy. Książka stała się obowiązkowym poradnikiem biznesmenów, gdyż dotykała aspektów psychologicznych, czyli mechanizmów, jakie nami sterują - zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych, i jakie mają przełożenie na budowanie swej kariery.

Druga część, czyli ,,Poznaj świat i spotkaj siebie” stanowi poszerzenie zagadnienie innerbuildingu, tym razem jednak w aspekcie podróżowania. Krzysztof Sadecki przybliża czytelnikom swoje podróże, traktując je jako wydarzenia kształtujące jego rozwój osobisty i zdolności motywacyjne. Podróże umożliwiły autorowi rozwinięcie własnej koncepcji innerbuildingu - filozofii opartej na pracy nad swoim charakterem oraz budowaniu wewnętrznej siły psychicznej poprzez zwiększanie koncentracji, odporności psychicznej i samopoznania. W swojej książce uświadamia nam, że wiele dziedzin pozornie nie związanych z rozwojem osobistym, mają na nas ogromny wpływ. Przytacza również rozmowy z różnymi osobami, które poznał w podróży, co nadaje całości bardziej wszechstronny i uniwersalny charakter. Np. rozmowa z ultramaratończykiem Deanem Karanzesem, uświadomiła mu, w jak wielkim stopniu trening biegowy wpływa na koncentrację, oraz że dzięki wprowadzeniu do swojego życia powtarzalnych czynności, takich jak właśnie trening, możemy silnie wpłynąć na nasz rozwój mentalny.

- Poprzez stawianie czoła kolejnym wyzwaniom oraz próbowaniu nowych rzeczy, lepiej poznajemy siebie, co w konsekwencji prowadzi do upragnionych zmian w życiu. Tylko w ten sposób zrealizujemy swoje cele. Powinniśmy wprowadzić pozytywny nawyk, który tylko na pierwszy rzut oka będzie nieprzyjemny. Jednak w dłuższej perspektywie zmieni nasze życie na lepsze. Może to być praktyka medytacji, wyjście na spacer bądź trening. Ważne, żebyśmy byli w tym konsekwentni. Metodą małych kroków jesteśmy w stanie poprawić zdolność koncentracji, przyspieszyć proces uczenia się, a nawet rozwinąć drzemiące w nas talenty - mówi Krzysztof Sadecki, autor książki „Poznaj siebie”, „Poznaj świat i spotkaj siebie” i redaktor naczelny magazynu „Businessman Today”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dorota5

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »