Rozrywka i wypoczynek » Gry

Premiera pełnej wersji gry „Gardenia”

Od 3 grudnia na platformie Steam pojawi się pełne wydanie oczekiwanej przez społeczność gamingową gry „Gardenia”. O tym, że jej wydane wcześniej darmowe demo zostało bardzo dobrze przyjęte świadczy fakt, że w ciągu pierwszych 66 godzin zostało zainstalowanych ponad 15.000 egzemplarzy.

„Gardenia" to relaksujące połączenie symulatora ogrodnictwa oraz baśniowej przygody, w której głównym celem gracza jest oczyszczenie wyspy i przywrócenie jej piękna, zapewniając jej dawnym mieszkańcom bezpieczny i radosny powrót do domów.


Nowe symulatory ogrodnictwa od dawna nie pokazywały się na rynku gamingowym. Zastępowały je jedynie ogólne farmerskie imitatory, które nawiązywały do rzeczywistości.
W przypadku tytułu „Gardenia", SimFabric skupiło się na produkcji, przy której daje wiele możliwości tworzenia własnego ogrodu. „Gardenia" łączy w sobie elementy gry platformowej, przygodowej, craftingu, i eksploracji. Jako miejsce akcji, jej twórcy wybrali magiczną wyspę, która zachwyca kompozycją kolorowych drzew i rozmaitą roślinnością. W trakcie zwiedzania wyspy graczy czeka wiele intrygujących sekretów i zagadek, do których rozwiązania potrzebna będzie interakcja z innymi mieszkańcami. Podczas swojej przygody na wyspie będzie można spróbować swoich sił nie tylko w ogrodnictwie, ale i w rzemiośle. SimFabric skupiło się na oddaniu realnych czynności wymaganych przy tworzeniu ogrodów, a zatem każdy kreator może sadzić, przesadzać i wycinać dowolnie roślinność. Dodatkowo zapewnienie możliwości budowy ścieżek i ogrodzeń daje poczucie kompleksowego zaplanowania całej, projektowanej przestrzeni.

 

„Gardenia" w 11 językach

Gra dostępna będzie w 11 wersjach językowych: angielskiej, polskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, portugalskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej latynoamerykańskiej, brazylijskiej oraz chińskiej (uproszczonej). O przygotowaniu tej ostatniej wersji zadecydowała umowa zawarta przez SimFabric z HeartBeat Interactive Entertainment LTD., z siedzibą w mieście Fujian. Umowa zakłada 3 letnią licencję na dystrybucję tytułu na terytorium Państwa Środka, gdzie dostępna będzie również za pośrednictwem platformy Steam.

 
Wydany w listopadzie Prologue dał nam wskazówkę, że gra trafia w gusta masowego odbiorcy. Wynik ilości pobrań darmowej wersji i entuzjastyczne przyjęcie były wypadkową decyzji o rozszerzeniu wersji językowych o kolejne 3 warianty - komentuje Julia Leszczyńska, Prezes Zarządu SimFabric.

 

 

Informacje o grze

Koszt gry to 8.99 EUR, co w przeliczeniu na PLN wynosić będzie ok. 42 złote. Wydawca „Gardenii" przygotował specjalny, 10% rabat dla osób, które zakupią tytuł w dniu premiery.

SimFabric deklaruje, że jeszcze w grudniu pełna wersja gry dostępna będzie również na konsole: PS4/PS5, Xbox One/Xbox Series S/X oraz Nintendo Switch. Niebawem planowana jest też premiera w sklepie Epic Store.

 

Wymagania systemowe:

MINIMALNE:
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 7+
Procesor: Core I3
Pamięć: 6 GB RAM
Karta graficzna: ATi 7770,Nvidia GeForce GTX 660
DirectX: Wersja 10
Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeni
Dodatkowe uwagi: Działa bezproblemowo na większości komputerów nie starszych niż 2012 - podczas testów  nawet na laptopie z Nvidią 920M (2GB VRAM i 4GB RAM w systemie)

ZALECANE:
Wymaga 64-bitowego procesora i systemu operacyjnego
System operacyjny: Windows 10
Procesor: i7
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060
DirectX: Wersja 11
Miejsce na dysku: 3 GB dostępnej przestrzeniRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawekul

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »