Kultura, sztuka » Muzyka

Premierowy koncert Filharmonii Podkarpackiej w Nowej Dębie

Premierowy koncert Filharmonii Podkarpackiej w Nowej Dębie
Zobacz więcej zdjęć »
W czwartek 25 września 2014 r. w Nowej Dębie odbędzie się premierowy Koncert Filharmonii Podkarpackiej „Duety i arie na sopran i mezzosopran”. Wydarzenie wspiera NSG Group – właściciel fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland, uruchomionej w Chmielowie, w gminie Nowa Dęba.

Koncert symfoniczny Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie, w czwartek 25 września 2014 r. o godzinie 19. W programie arie i duety kompozytorów, takich jak Glinka, Verdi, Bizet czy Moniuszko, w wykonaniu solistek Opery Krakowskiej Iwony Sochy (sopran) oraz Teatru Wielkiego, Opery Narodowej – Magdaleny Idzik (mezzosopran). Orkiestra wystąpi pod batutą koncertmistrza Roberta Naściszewskiego, a wydarzenie poprowadzi znany słuchaczom Polskiego Radia Andrzej Krusiewicz. Koncert jest wydarzeniem wyjątkowym, artyści Filharmonii Podkarpackiej po raz pierwszy zagoszczą w Nowej Dębie. Organizację imprezy aktywnie wspiera NSG Group właściciel marki Pilkington w Polsce i jeden z najważniejszych inwestorów w województwie podkarpackim, który w 2012 roku uruchomił w Chmielowie, nowoczesną fabrykę produkcji innowacyjnych szyb samochodowych dla czołowych światowych marek, takich jak Mercedes, Ford czy Volvo.

„Jako jeden z największych inwestorów w regionie staramy się, aby nasza obecność przysparzała jak najwięcej korzyści lokalnej społeczności i mieszkańcom najbliższego otoczenia naszych zakładów” – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Poland. „Dobre relacje z sąsiadami, współpraca i działania na rzecz ich rozwoju są istotnym elementem społecznej odpowiedzialności NSG Group, stąd nasze zaangażowanie w organizowane przez lokalne władze, instytucje i organizacje wydarzenia i imprezy kulturalne”.

Budowa i uruchomienie w Chmielowie fabryki szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland, o wartości 450 mln zł, to dotychczas jedna z największych inwestycji zagranicznych w gminie Nowa Dęba. Obecnie realizowane są kolejne etapy inwestycji, która docelowo utworzy blisko 1000 nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców. NSG Group od początku swojej obecności w regionie podkarpackim i świętokrzyskim nieustannie poszerza obszary współpracy z władzami lokalnymi, wspierając gminy nie tylko gospodarczo, ale także po przez swoje zaangażowanie w rozwój mieszkańców i promocję regionu. Należące do NSG Group Spółki Pilkington Automotive Poland i Pilkington Polska prowadzą aktywne działania podnoszące świadomość pracowników i mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa, współfinansują badania profilaktyczne i imprezy sportowe. Na swoim koncie mają udział w wydarzeniach, takich jak „Dzień bezpieczeństwa w NSG Group”, Parada Straży Wielkanocnych „Turki”, Satyrblus, Barbórkowa Drama Teatralna w Tarnobrzegu, Festiwal Filmów Niezwykłych czy Festiwal Muzyka w Sandomierzu.

Działania NSG Group zostały trzykrotnie wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i zaprezentowane jako wzorcowy przykład w Raportach Dobrych Praktyk FOB.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »