Technologie » Komputery

Premiery Konica Minolta na targach IPEX 2010

Premiery Konica Minolta na targach IPEX 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas targów IPEX 2010 Konica Minolta zaprezentowała po raz pierwszy urządzenia z nowej serii PRESS oraz kolejne generacje technologii Simitri HD oraz S.E.A.D. Wraz z partnerami przedstawiła również rozwiązania software’owe dla druku profesjonalnego.

Podczas targów IPEX 2010 Konica Minolta zaprezentowała po raz pierwszy urządzenia z nowej serii PRESS oraz kolejne generacje technologii Simitri HD oraz S.E.A.D. Wraz z partnerami przedstawiła również rozwiązania software'owe dla druku profesjonalnego.

„Expect Impact" - „Oczekuj Efektów" to hasło przewodnie Konica Minolta podczas targów IPEX 2010, które odbyły się w maju w Birmingham. Firma zaprezentowała najnowsze systemy do druku produkcyjnego bizhub PRESS C8000 oraz bizhub PRESS C7000. Przedstawiła też technologie odwzorowania koloru Simitri HD+ oraz S.E.A.D II. Dzięki współpracy z partnerami goście mogli również zapoznać się z aplikacjami dla cyfrowych urządzeń drukujących oraz produkcyjnych.

Najważniejszą premierą Konica Minolta na targach IPEX 2010 było przedstawienie urządzeń z serii PRESS. Projektowane zgodnie z wymaganiami komercyjnego druku offsetowego i wysokonakładowego druku cyfrowego są odpowiedzią na zapotrzebowanie tej branży. Atuty tej serii to: wysoka jakość obrazu, trwałość wydruku, elastyczność pracy oraz doskonała wydajność.

Najbardziej zaawansowanym systemem jest bizhub PRESS C8000. Nowe urządzenie Konica Minolta posiada najlepszą kombinację rozdzielczości i głębi kolorów wynoszącą 1200 x 1200 dpi przy rewelacyjnej ośmiobitowej głębi kolorów. Ważnym elementem, pozwalającym na uzyskanie tak wysokiej jakości, jest nowy toner Simitri HD+ oraz 8-wiązkowy promień lasera.

Nowy system z serii PRESS jest szybki i elastyczny. Maksymalna prędkość druku wynosi 80 stron na minutę. Urządzenie obsługuje zróżnicowane nośniki. Świetne parametry w swojej klasie osiąga podczas pracy z papierem o gramaturze do 350 g/m2, co pozycjonuje to urządzenie, jako nadające do druku opakowań krótkich serii. Zwiedzający targi mogli zapoznać się z możliwościami drugiego rozwiązania z tej serii, czyli bizhub PRESS C7000. Charakteryzuje się nieco niższą prędkością wydruku - 70str./min. oraz niższą ceną. Doskonale nadaje się dla firm rozpoczynających działalność w branży druku cyfrowego.

„Najnowszy system Konica Minolta to prawdziwy przełom w druku cyfrowym. Jakość wydruku na urządzeniu bizhub PRESS C8000 jest porównywalna z jakością offsetu" - mówi Olaf Lorenz, Dyrektor Generalny w Dziale Marketingu Międzynarodowego Konica Minolta Business Solutions Europe. - „Przed działami graficznymi otwierają się nowe perspektywy na przyszłość. Wydruki z tego urządzenia robią bowiem niesamowite wrażenie."

Podczas targów IPEX 2010 swoją premierę miały nowe generacje technologii odpowiedzialnych za jakość barw i odwzorowanie obrazu. Pierwsza, świętująca 10 rocznicę istnienia, to polimeryzowany toner Simitri HD+ oparty na składnikach naturalnych. Toner składa się z cząstek żywicy oraz cząsteczek barwnika. Żywica umożliwia tonerowi przyleganie do podłoża, a cząsteczka barwnika nadaje mu kolor. Biomasa stanowi 10 proc. jego składu, co pozwoliło zminimalizować negatywny wpływ na środowisko. Taka kompozycja tonera umożliwia pracę w zdecydowanie niższej temperaturze, przy niższym zużyciu prądu, ale przy zachowaniu wysokiej jakości wydruku.

Drugą prezentowaną technologią była S.E.A.D. II odpowiedzialna za aktywne przetwarzanie obrazu. Jest to połączenie kilku innowacji, gwarantujących wyjątkową reprodukcję kolorów podczas pracy z dużą prędkością. Szybki mechanizm przetwarzania barw wyposażono w niezwykle małą głowicę drukującą i mikroukłady ASIC (Application-Specific Integrated Circuits) umożliwiające pełną kontrolę jakości każdego z wydruków. Z kolei funkcja dot position control - DPC - kontroluje m.in. rozkład poszczególnych pikseli tonera na nośniku. Wpływa to na precyzyjniejsze odwzorowanie linii, kształtów oraz kolorów.

W Birmingham Konica Minolta zaprezentowała również kilka sprawdzonych i docenianych już rozwiązań. Był wśród nich m.in. bizhub C652DS - urządzenie wielofunkcyjne z zaawansowanym jednoprzebiegowym skanerem dwustronnym oraz bizhub PRO C5501, bizhub PRO C6501 oraz bizhub PRO C6000 - wysokowydajne systemy druku. Nie zabrakło również urządzenia bizhub PRO C65hc wykorzystującego technologię high chroma, gwarantującą doskonałe odwzorowanie obrazów.

Konica Minolta wraz Partnerami zaprezentowała na targach IPEX 2010 rozwiązania software'owe przeznaczone do optymalizacji pracy w środowisku druku profesjonalnego. Oprogramowanie m.in. firm Konica Minolta, Objectif Lune oraz EFI usprawniają przepływ pracy w poligrafii: od zarządzania materiałem wejściowym, przez jego edycję, aż po administrowanie wydrukami.

Na stoisku Konica Minolta odbył się premierowy pokaz aplikacji PDF Workflow - Print Job Analyzer oraz Print Job Optimizer. Job Analyzer sprawdza napływające zlecenia druku pod kątem możliwości ich realizacji. Sprawdzenie materiału odbywa się jeszcze przed przesłaniem zlecenia druku do urządzenia. Pozwala to wyeliminować czasochłonny etap ręcznej weryfikacji wydruków oraz minimalizuje liczbę wydruków wadliwych. Print Job Optimizer, oprócz analizy materiału, przeprowadza dodatkowo automatyczną korektę koloru i rozdzielczości oraz dobiera algorytmy zapewniające oszczędność tonera.

Wśród innych pokazywanych rozwiązań były m.in.:

  • Printgroove VDP Darwin firmy Konica Minolta - aplikacja do obsługi publikacji danych o zmiennej zawartości, umożliwiająca szybką i prostą personalizację dowolnych elementów dokumentu.
  • PrintShop Mail firmy Objectif Lune - oprogramowanie do druku personalizowanego, które umożliwia szybkie tworzenie dokumentów opartych na bazie danych.
  • PlanetPress firmy Objectif Lune - rozwiązanie umożliwiające druk dokumentów transakcyjnych, w których takie elementy jak: grafika, zdjęcia i tekst zmieniają się w kolejnych egzemplarzach na podstawie informacji z bazy danych lub zewnętrznego pliku z danymi.
  • MicroPress Plus firmy EFI i Konica Minolta - przełom w technologii kontrolerów, umożliwiający szybkie i wydajne zarządzanie drukiem produkcyjnym „na żądanie" (VDP) oraz pilnymi zleceniami.
  • EFI Pace MIS - Aplikacja jest w pełni zintegrowanym rozwiązaniem obsługującym etap tworzenia kosztorysu, produkcji, rozliczania, zarządzania sprzedażą i handlu elektronicznego. Jest to system przeznaczony dla przedsiębiorstw, który oferując nowy poziom automatyzacji i kontroli, zapewnia wyraźną przewagę konkurencyjną.

„Nasze innowacyjne systemy produkcyjne z serii PRESS, nowe generacje technologii przetwarzania obrazu oraz oprogramowanie oferowane wraz z Partnerami, to kluczowe elementy w naszym portfolio rozwiązań dla druku profesjonalnego" - tłumaczy Lorenz. - „Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować je branży poligraficznej podczas tak prestiżowych targów. IPEX 2010 to było udane spotkanie z naszymi Klientami, którym możemy zaoferować imponującą jakość, dobre wyniki i wysoką rentowność inwestycji."Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »