Rozrywka i wypoczynek » Święta

Prezentowe inspiracje na Dzień Kobiet

Prezentowe inspiracje na Dzień Kobiet
Zobacz więcej zdjęć »
Dzień Kobiet został ustanowiony w 8 marca 1910 roku, jako wyraz szacunku dla osób walczących o równouprawnienie płci pięknej. W Polsce hucznie obchodzi się to święto od 1993 roku. W tym dniu panie mogą liczyć na kwiaty i drobne prezenty, chciałoby się powiedzieć - co kraj, to obyczaj.

Dzień Kobiet został ustanowiony w 8 marca 1910 roku, jako wyraz szacunku dla osób walczących o równouprawnienie płci pięknej. W Polsce hucznie obchodzi się to święto od 1993 roku. W tym dniu panie mogą liczyć na kwiaty i drobne prezenty, chciałoby się powiedzieć - co kraj, to obyczaj. Na przykład we Włoszech, kobiety zostają obdarowane gałązkami akacji srebrzystej a w Rosji, oprócz gałązki, można spodziewać się czekolady. W Portugalii i Rumunii organizowane są przyjęcia wyłącznie dla pań. W Polsce Dzień Kobiet był bardzo popularny w czasie PRL. Wtedy też najczęściej kupowanymi kwiatami były goździki i tulipany.
Dzień 8 marca jest świętem mam, żon, córek, przyjaciółek, koleżanek, babć, ciotek etc. To święto każdej damy. O ile kiedyś wystarczył kwiatek, czekolada lub rajstopy, o tyle dzisiaj nie jest to takie proste, zwłaszcza jeśli chodzi o ukochaną kobietę. Panowie muszą się wysilić, aby ta poczuła się wyjątkowo. Nie ma chyba na tym świecie kobiety, która zupełnie nie lubi biżuterii. Zatem można postawić na naszyjniki, łańcuszki z wisiorami, bransoletki, kolczyki lub pierścionki. Srebrne, złote, z brylantem, diamentem, cyrkonią lub innymi kryształami. Do wyboru, do koloru. Wystarczy tylko znać upodobania swojej lubej. Dobrym rozwiązaniem jest także bielizna, która jakby nie patrzeć może być prezentem zarówno dla osoby obdarowanej jak i obdarowującej. Warto dołożyć wszelkich starań, aby właśnie w tym dniu kobieta czuła się szczególnie wyjątkowo, żeby wiedziała, że jest najważniejsza, i że jej partner świata poza nią nie widzi. Co prawda komplementy powinna słyszeć każdego dnia, ale jeśli mężczyzna nie jest szczególnie wylewny, to powinien chociażby z tej okazji powiedzieć jej kilka ciepłych słów.
Do sprawdzonych pomysłów na prezent należy też kolacja, ale to mężczyzna powinien wiedzieć czy jego miłość woli wyrafinowaną restaurację czy też romantyczną kolację w domowym zaciszu. Ten z pozoru oklepany prezent jest bardzo doceniany przez płeć piękną. Jest to w końcu okazja do tego by pobyć razem, skupić się na sobie i celebrować miłość. Jeśli zdecydujesz się na domową restaurację, może warto też pomyśleć o domowym SPA?
Przyciemnione światło w łazience, blask świec, zapach olejków aromatycznych, wanna pełna piany, płatki róż i lampka szampana będą niezwykłym zwieńczeniem dnia.
Jeśli jednak prezent ma być niebanalny, niepowtarzalny i tak zaskakujący, że kobiecie zabraknie słów (co należy do zagadnień strefy cudu) można postawić na lot balonem, zabawę w tunelu aerodynamicznym lub niebanalny kurs. Bardzo ciekawą i intrygującą opcją jest podarowanie ukochanej osobie gwiazdki z nieba. Zaciekawieni?
Otóż istnieje możliwość kupna gwiazdy lub planety, której można nadać dowolną nazwę. Tak więc może być to imię, pseudonim lub słodkie słówko, którym mężczyzna zwraca się do kobiety, ale również imiona, szczególna data etc. Jedynym ograniczeniem jest tylko fantazja kupującego. Nabywając gwiazdę, otrzymuje się od Kingdom of Universe: Akt Własności Cząstki Wszechświata, Certyfikat, Kodeks Wszechświata oraz Formularz Przeniesienia Własności. To dopiero niebanalne, prawda? Wyjąć z koperty dokumenty posiadania najprawdziwszej gwiazdki z nieba i liścik, że ukochany zrobiłby dla swojej kobiety wszystko, dlatego pragnął podarować jej cząstkę Wszechświata. Taki romantyzm - to lubimy!
Jak widać pomysłów na świętowanie Dnia Kobiet może być wiele, począwszy od tych tradycyjnych poprzez te spersonalizowane a zakończywszy na tych nieszablonowych.
Wszystko zależy od tego, czym interesuje się kobieta i jakie ma oczekiwania wobec swojego partnera. Niezależnie od prezentu, na jaki zdecyduje się ukochany, najważniejsza jest jednak pamięć o święcie każdej kobiety.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kingdom of Universe

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »