Technologie » Telekomunikacja

Prezes Emitel S.A. nagrodzony tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki

Prezes Emitel S.A. nagrodzony tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki
Zobacz więcej zdjęć »
Komitet Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk uhonorował Prezesa Emitela Andrzeja Kozłowskiego tytułem Lidera Polskiej Teleinformatyki i statuetką „Złotego Cyborga”.

Kapituła postanowiła docenić osobisty wkład Andrzeja Kozłowskiego w rozwój usług radiodyfuzji i radiotelekomunikacji w Polsce oraz innowacyjne projekty w obszarze inteligentnych miast. Wręczenie wyróżnień miało miejsce 30 września br. w siedzibie NASK.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguEmitel jest wiodącym operatorem naziemnej sieci radiowo - telewizyjnej w Polsce. Jednym z najważniejszych projektów realizowanych obecnie jest zmiana zakresu częstotliwości nadawania telewizji naziemnej (tzw. refarming 700MHz), połączona z procesem przejścia na nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC. Emitel zwiększa również zasięg cyfrowego radia DAB+ dla Polskiego Radia. Po uruchomieniu nowych nadajników w 2020 r. obecnie 41 cyfrowych emisji dociera do blisko 70% populacji Polski. Spółka rozbudowuje również infrastrukturę telekomunikacyjną na potrzeby operatorów komórkowych, a także wdraża rozwiązania w zakresie inteligentnych miast oparte o technologie Internetu Rzeczy.

- Ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ została przyznana przez środowisko naukowe w dziedzinie telekomunikacji. Serdecznie dziękuję Kapitule konkursu za to wyróżnienie. Współpraca ze środowiskiem naukowym i akademickim jest dla mnie osobiście bardzo istotna. Dlatego angażujemy się w realizację programów rozwojowych i stypendialnych, także w ramach mojego przewodnictwa w Radzie Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych przy Politechnice Warszawskiej - powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A

„Złote Cyborgi" to nagrody przyznawane od 1998 roku podczas posiedzeń Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN. Ich laureatami są osobistości wyróżniające się w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej, mające w swoim dorobku sukcesy na polu naukowym lub menadżerskim. Statuetka to dowód uznania dla działalności na rzecz branży teleinformatycznej w Polsce. Przyznająca nagrodę Kapituła Złotego Cyborga działa pod przewodnictwem prof. Józefa Woźniaka - Przewodniczącego Sekcji Telekomunikacji KEiT PAN.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emitel S.A.
http://www.emitel.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »