Technologie » Komputery

Prezes oraz Dyrektor Generalny firmy Qualcomm, dr Paul E. Jacobs wygłosi przemówienie

Consumer Electronics Association (CEA®), organizator międzynarodowych targów CES®, ogłosiło że dr Paul E. Jacobs, Prezes i Dyrektor Generalny firmy Qualcomm Inc., wygłosi główne przemówienie wstępne przed otwarciem tegorocznych Międzynarodowych Targów Elektroniki Użytkowej CES® 2013

Prezentacja dr Jacobsa odbędzie się w poniedziałek 7 stycznia 2013 r. Wystąpienie, zatytułowane „Born Mobile” będzie poświęcone roli technologii mobilnej, która jest niewątpliwie najbardziej dynamicznie rozwijającą się technologią.

"Dr Jacobs kieruje globalną firmą oferującą technologie pozwalające nie tylko łączyć ludzi ze sobą, ale również wprowadzać ich w przyszłość", powiedział Gary Shapiro, Prezes i Dyrektor Generalny CEA®. "Można powiedzieć, że Qualcomm urodził się z mobilnością wbudowaną w swoje DNA, dlatego też czekamy z niecierpliwością na wykład dr Jacobsa, aby poznać przyszłość świata pełnego wzajemnych połączeń - świata, który istnieje dzisiaj, ale także jego wizji przyszłości integrującej dwa pokolenia – tych urodzonych z tabletami w ręku i pozostałych, którzy stają się bardziej mobilni każdego dnia. To wstępne przemówienie jest potwierdzeniem kluczowego przesłania CES® poświęconego mobilnym technologiom.”

Urządzenia mobilne są obecnie siłą napędową każdej gospodarki. Tablety to najszybciej rozwijająca się kategoria produktowa w historii technologii. Badania CEA® pokazują, że sprzedaż tabletów wzrośnie w tym roku o 83%, osiągając 68,5 milionów urządzeń.

Dr Jacobs jest kluczowym architektem strategicznej wizji Qualcomm. Ważne osiągnięcia, które miały miejsce podczas kadencji dr Jacobsa to między innymi: wprowadzenie na rynek pierwszego smartfona działającego pod systemem Palm OS®; zaoferowanie technologii GPS w telefonach komórkowych; system operacyjny Brew®, dający użytkownikom możliwość korzystania za wszystkich multimedialnych funkcji smartfonów, a także łączności w standardzie 3G, z pierwszym na świecie mobilnym sklepem z aplikacjami oraz procesory Snapdragon.

Po zakończeniu doktoratu w 1989 roku oraz po dodatkowym doktoracie naukowym w laboratorium francuskiego rządu w Tuluzie, dr Jacobs dołączył w 1990 roku do Qualcomm, jako inżynier i szef zespołu zajmującego się oprogramowaniem wykorzystywanym w mobilnych technologiach. Pięć lat później, dr Jacobs został wiceprezesem i dyrektorem generalnym połączonych działów układów scalonych i urządzeń mobilnych, który następnie został przekształcony w dział Produktów Konsumenckich i dział Technologii CDMA. W lipcu 2005 roku dr Jacobs został CEO Qualcomm, a w roku 2009 został powołany na stanowisko prezesa zarządu. Jako lider wielu zespołów technicznych w Qualcomm, dr Jacobs uzyskał ponad 40 patentów na swoje wynalazki w dziedzinie technologii i urządzeń bezprzewodowych.

CES® 2013 będzie gościł 3 000 wystawców z całego świata, którzy zaprezentują innowacyjne produkty w 15 głównych kategoriach, w tym między innymi audio, elektroniki motoryzacyjnej, inteligentnych domów, obrazowania cyfrowego / fotografii, gier oraz cyfrowej rozrywki i  płatnych treści mobilnych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat targów CES® 2013, odwiedź CESweb.org.

O CES® i CEA®:

Międzynarodowe targi Consumer Electronics Show to największe i jedne z najstarszych targów elektroniki użytkowej, organizowane w Las Vegas corocznie w styczniu. Podczas targów prezentowany jest sprzęt elektroniczny różnych kategorii produktowych z zakresu cyfrowej rozrywki, komunikacji bezprzewodowej, gier komputerowych oraz wielu innych. Targi przyciągają setki firm oraz dziesiątki tysięcy odwiedzających z całego świata. Wszystkie zyski z targów CES® są reinwestowane w branżę usług elektronicznych.

Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Electronics Association (CEA®) będąca zrzeszeniem ponad 2 000 korporacyjnych członków, przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw w branży elektroniki użytkowej, której roczne obroty wynoszą ok. 190 miliardów dolarów.

Więcej informacji:

www.CE.org
www.CESweb.org

Bartosz Gardocki
PRIMUM Public Relations
Tel: 22 690 67 42
Kom: 513 845 960
E-mail: b.gardocki@primum.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIMUM PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »