Motoryzacja » Samochody

Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej

Prezes Volvo Cars – Håkan Samuelsson osobą roku branży motoryzacyjnej
Zobacz więcej zdjęć »
Podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show jurorzy wybrali najważniejszą postać świata motoryzacyjnego bieżącego roku. Prestiżowy tytuł World Car Person of the Year 2018 otrzymał Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.


Wierz
ę w to, że tytuł który otrzymałem jest wyrazem docenienia starań całej firmy Volvo Cars, które podjęła w ostatnich latach – powiedział Håkan Samuelsson.

W ubiegłym roku firma Volvo Cars osiągnęła rekordowe zyski, zwiększając je o 27,7% w porównaniu do 2016 roku. Volvo pobiło także swój rekord sprzedaży, dostarczając klientom 571 577 aut. Był to już czwarty, odnotowany rok po roku wzrost sprzedaży osiągnięty przez firmę kierowaną przez Hakana Saumuelssona. Tak dobre wyniki to efekt głębokiej transformacji działań produktowych i finansowych całego przedsiębiorstwa.

Pod kierownictwem obecnego prezesa, Volvo Cars wprowadziła na rynek dwie dające się skalować platformy podwoziowe: większą – SPA i mniejszą CMA. Na ich bazie Volvo zbudowało gamę siedmiu nowych modeli zaprezentowanych w ciągu ostatnich trzech lat. Te samochody były dla marki ogromnym skokiem technologicznym i jakościowym.

W ramach odświeżonej oferty, Volvo po raz pierwszy zaoferowało trzy modele SUV-ów różnej wielkości, które będą dostępne na trzech kontynentach. Był to przemyślany ruch, ponieważ ten segment aut obecnie rośnie najszybciej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK PR

Komentarze (1)

  • avatar
    ~superparts.pl 2018-05-25 15:31:04

    Od zawsze kibicowałem Volvo ;)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »