Firma » Biznes

Primavera Parfum poszerza swoje kompetencje w e-commerce

Primavera Parfum poszerza swoje kompetencje w e-commerce
Zobacz więcej zdjęć »
Primavera Parfum, jeden z wiodących w kraju dystrybutorów e-commerce w branży beauty, nabył 51% udziałów w spółce Go2Ecommerce, specjalizującej się w budowaniu sklepów internetowych oraz skalowaniu sprzedaży.

Dzięki zrealizowanej transakcji Grupa Kapitałowa zyska nowe kompetencje w zakresie handlu internetowego oraz otworzy się na inne segmenty rynku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Z początkiem tego roku Primavera Parfum, działająca głównie w branży beauty, wdrożyła nową strategię rozwoju opartą na dwóch filarach: ekspansji na azjatyckie rynki online oraz usłudze wielokanałowości w dystrybucji internetowej. Spółka oferuje swoim klientom szerokie spektrum sprzedaży kosmetyków i perfum, m.in. poprzez dropshipping, czyli model logistyczny przez Internet, polegający na przeniesieniu całego procesu wysyłki towaru na dostawcę. Portfolio jej usług obejmuje  również: stworzenie i obsługę dedykowanych sklepów oraz stref marek na portalu Allegro.pl, czy wykorzystanie własnych kanałów sprzedaży internetowej (m.in. Perfumeria.pl, Tagomago.pl).

Kolejnym krokiem na drodze do umocnienia swoich kompetencji w segmencie e-handlu oraz zapewnienia klientom pełnego pokrycia na rynku e-commerce było przejęcie pakietu większościowego (tj. 51% udziałów) w spółce Go2Ecommerce.

Od dawna monitorujemy rynek w poszukiwaniu podmiotów, który uzupełniłby portfolio naszych usług. Go2Ecommerce doskonale wpisuje się w model biznesowy Primavera Parfum. Firma zajmuje się tworzeniem profesjonalnych sklepów internetowych oraz szeroko pojętym konsultingiem w ich prowadzeniu, co pozwoli nam zwiększyć efektywność sprzedaży w sklepach własnych oraz dedykowanych – przekonuje Jędrzej Karasek, dyrektor ds. e-commerce w Primavera Parfum. – Z kolei klienci Go2Ecommerce zyskają możliwość skorzystania z modelu dropshippingu, zdejmującego z nich konieczność ponoszenia kosztów związanych z logistyką, co stanowi dla nas szansę wyjścia z usługą poza obszar beauty – dodaje Karasek.

Przejęta spółka specjalizuje się również w obsłudze profesjonalnych kampanii reklamowych dla e-commerce, m.in. z wykorzystaniem takich narzędzi jak: Google, Facebook, Instagram czy Tik-Tok, co w ocenie zarządu Primavera Parfum będzie skutecznym wsparciem dla obsługiwanych przez nią e-sklepów, gwarantując optymalizację sprzedaży przy pełnej kontroli poziomu cen.

Go2Ecommerce to jeden z certyfikowanych partnerów Orange Polska w zakresie tworzenia i kompleksowej obsługi sklepów internetowych. Agencja obsługuje klientów z siedemnastu krajów, a dzięki obecności w Grupie Kapitałowej Primavera Parfum zyska możliwość zaistnienia na dynamicznie rozwijających się, azjatyckich rynkach online.

 – Nasz większościowy udziałowiec przebojem wdarł się na rynki wschodnie w modelu cross-border, oferując polskim markom obecność na największych tamtejszych market place’ach, tj. platformach zakupowych. Liczymy, że potencjał tego rynku, mierzony w miliardach dolarów, poskutkuje nowymi klientami i zleceniami również dla naszej spółki  twierdzi Maciej Stodolny, prezes zarządu Go2Ecommerce.

Wartość umowy nie została ujawniona.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ProjektKomunikacja

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »