Firma » System prawny

Problem z narkotykami

Jak wszyscy wiemy coraz częściej nasze pociechy mogą mieć kontakt z używkami. Są one niestety powszechne i trudno nam ograniczyć z nimi kontakt. Niestety do takich używek zaliczamy narkotyki, które jak wiemy z wielu przypadków są rozpowszechniane nawet w szkołach.
Jak możemy się przed tym bronić? Co powinniśmy robić, aby nasze dzieci czy młodzież nie sięgała po nie? Adwokat Kraków narkotyki wypowiada się na ten temat niestety bardzo negatywnie. Okazuje się, że w ostatnich latach coraz częściej mamy do czynienia z przestępstwami rozprowadzania, zażywania narkotyków. Co więcej podobno także więcej rozbojów, napadów, kradzieży i niebezpiecznie kończących się wybryków jest organizowane po zażyciu narkotyków.

 

Oczywiście zarówno my jak i społeczność szkolna organizuje akcje, które mają zapobiegać spożywania i rozprowadzania używek wśród młodzieży. Nasze działanie kończy się zazwyczaj na rozmowie i tłumaczeniu dziecku, że używki są złe i nie wolno ich zażywać, szkoła natomiast przeprowadza ankiety mające wykryć czy dzieci miały do czynienia z używkami lub czy je spożywały. Wiadomo jednak, że to nie wszystko. Nasza kontrola czy akcje w szkole mogą być niewystarczające.

Adwokat Kraków narkotyki wypowiada się na jednym z forów, że często rodzice nie są świadomi tego, że ich dzieci mają kontakt z narkotykami, lub że je spożywają. Niestety młodzież oprócz wiedzy na temat jak spożywać używki i gdzie je dostać ma także wiedzę jak można się kryć przed rozpoznaniem, że są pod wpływem. Co najgorsze pierwsze spożycie procentowo wynika z ciekawości młodzieży działania środków odurzających.

Niestety każdy z nas zdaje sobie sprawę, że czasami ciekawość może być powodem tragedii. Należy uważnie przyglądać się działaniom młodzieży oraz ich zachowaniu, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy postanowią spróbować.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (1)

 • avatar
  ~edukacja+regulacja 2012-11-09 14:44:05

  Zjawisko staje się co raz bardziej powszechne, bo zbyt długo było tematem tabu, zwolennicy zakazów/prohibicji umiejętnie kształtowali opinię społeczeństwa m.in. tworząc samo pojęcie "narkotyku" który odstrasza niemalże odruchowo, tłumacząc się tym że to dla naszego dobra, tak restrykcyjne prawo (które faworyzuje szkodliwsze używki) niesłusznie tworzy nową kategorie przestępców i samo w sobie jest o wiele bardziej szkodliwe dla społeczeństwa niż same narkotyki.

  Co do rozmyśleń autora to ciężko zgodzić się (pewnie nie tylko mi) już na początku z jednym z pierwszych stwierdzeń:

  "Co więcej podobno także więcej rozbojów, napadów, kradzieży i niebezpiecznie kończących się wybryków jest organizowane po zażyciu narkotyków"

  Z tego co się orientuję (tak, zadałem sobie trud żeby doszukać się informacji na ten temat, Pan również ma taką możliwość) częściej te przestępstwa popełniane są pod wpływem alkoholu, niż np. po skręcie z marihuany, z własnego doświadczenia wiem że ona całe szczęście do takich patologii - z którymi mamy do czynienia w przypadku spożycia alkoholu - nie prowadzi.

  Na dowód losowe statystyki policji:

  Przestępstwa zgwałcenia na 2009 rok (...) Zarzuty popełnienia przestępstwa przedstawiono 852 podejrzanym dorosłym oraz 98 nieletnim. (...)

  - 288 podejrzanym dorosłym i 9 nieletnim udowodniono, że w momencie popełnienia przestępstwa byli nietrzeźwi. (prawie 30% dorosłych oraz 10% nieletnich)
  - Dodatkowo 3 podejrzani dorośli – byli pod wpływem narkotyków. (0,4%)

  LINK: http://www.statystyka.policja.pl/portal/st/840/54891/

  ---------
  Dodatkowo polecam artykuł "Polacy najpierw piją, a później mordują!" z którego można dowiedzieć się że aż 25 proc. przestępstw jest popełnianych pod wpływem alkoholu. Którego za śmiertelny narkotyk z całą pewnością autor nie uważa w przeciwieństwie do marihuany.

  LINK: http://nasygnale.pl/kat,1025341,title,Polacy-najpierw-pija-a-pozniej-morduja-Ujawniamy-szokujace-dane,wid,15000455,wiadomosc.html

  --------
  Oraz ładnie zobrazowane statystyki przestępstw narkotykowych w Polsce (nowa kategoria przestępców nie robiących nikomu krzywdy, głównie konsumentów, którzy często stają się przestępcą tylko dlatego że preferujących dobro NATURALNE od zatruwającego organizm alkoholu)

  LINK: http://infografika.wp.pl/title,Przestepstwa-narkotykowe-w-Polsce,wid,15067885,wiadomosc.html

  Pozdrawiam i gorąco zachęcam pomodlić się/wypić o odrobinę więcej zdrowego rozsądku.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »