Firma » Reklama

Problemy po śmierci rodziców

Moja przyjaciółka ostatnio zwierzała mi się z problemów jakie ją dosięgły po śmierci rodziców. Miała problem z odzyskaniem majątku, ponieważ któryś z jej krewnych mieszkał w domu, który należał do jej zmarłych rodziców, a ona chciała go sprzedać i miała do tego pełne prawo.

Poradziłam jej, aby skorzystała z usług adwokata. Kancelaria adwokacka Warszawa pomogła jej rozwiązać problem, ale po kolei. Początkowo zdawało się, że kłótnią z rodziną jest gwarantowana, bo jak można wyrzucić kogoś z domu, w którym mieszkał już kilka lat. Ale adwokat z tej kancelarii zaproponował, że moja przyjaciółka znajdzie zastępczy lokal dla swojego krewnego, pomoże mu „stanąć na nogi”, a potem bez większych problemów sprzeda dom po rodzicach, którego nie warto było już nawet remontować.

I faktycznie rada adwokata okazała się złotym środkiem. Krewny nie czuł się urażony, rodzina szanowała decyzję mojej przyjaciółki, która znalazła małą kawalerkę w mieście, którą jej krewny mógł za małe pieniądze wynajmować, a dom sprzedała i zainwestowała w swoją przyszłość

Oczywiści kancelaria adwokacka Warszawa dopełniła wszelkich formalności łącznie z dokumentami o sprzedaży domu. To zapewniło mojej przyjaciółce duży komfort psychiczny i zaoszczędziło czas. Dzięki kreatywności adwokata nie jest teraz skazana na konflikt z rodziną, a sama pozbyła się odpowiedzialności za dom, który i tak z czasem musiałby być przeznaczony do rozbiórki lub gruntownego i bardzo kosztownego remontu. A sama usługa kosztowała nawet nie dziesięć procent wartości sprzedanego domu.

Myślę, że wiele jest w życiu takich sytuacji, w których potrzeba nam rady osób, które mają doświadczenie i są znawcami tematu. Nie warto się denerwować i tracić czasu na niepotrzebne formalności, tym może się zająć właśnie adwokat.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »