Gospodarka » Żywność

Produkty Bakalland z rekomendacją Instytutu Żywności i Żywienia

Produkty marki Bakalland – lidera rynku bakalii – otrzymały rekomendację Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ). Opakowania wybranych orzechów i ziaren zostały oznaczone certyfikatem „Zalecane w codziennej diecie - Instytut Żywności i Żywienia”.

W ciągu ostatnich lat świadomość konsumentów dotycząca zdrowego odżywiania się, ciekawość kulinarna oraz chęć poszukiwania nowych smaków znacząco wzrosły, a konsumenci zaczęli swoją dietę wzbogacać produktami o wysokiej wartości odżywczej, pozytywnie wpływającymi na organizm. Na popularności zyskują zatem produkty z kategorii superfoods, do których możemy zaliczyć między innymi różne gatunki orzechów oraz ziarna czy pestki.

Cenne właściwości orzechów dostrzegli również eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, włączając je do gruntownie przebudowanej piramidy zdrowia i aktywności fizycznej w 2016 r. Piramida zawiera graficzny opis odpowiednich proporcji i niezbędnych w codziennej diecie składników oraz produktów. Według ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia orzechy są właśnie przykładem wartościowych produktów, które dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych: zdrowych tłuszczów, witamin i mikroelementów, a nawet białka i błonnika.

Wybrane orzechy i ziarna Bakalland otrzymały rekomendację Instytutu, która potwierdza nie tylko najwyższą jakość produktów Bakalland, ale również uwypukla ona fakt, że bakalie wpływają pozytywnie na organizm, dostarczając niezbędnych składników odżywczych i witamin.

Specjalne oznaczenie pojawi się na wybranych produktach, które można znaleźć na sklepowych półkach.

Cieszymy się, że najwyższą jakość naszych produktów potwierdzają renomowane polskie instytucje, o dużym autorytecie. Znak „Rekomendowane przez Instytut Żywności i Żywienia” dodatkowo utwierdza konsumentów w przekonaniu, że wybierając nasze orzechy dostarczają organizmowi właśnie tego, co najlepsze. Szczegółowy opis składników odżywczych i informacje o pochodzeniu orzechów również znajdą na ich opakowaniu – mówi Anna Sambor, dyrektor marketingu marki Bakalland.

Produkty Bakalland są znakomitym dodatkiem zarówno do dań wytrawnych, jak i deserów, a dzięki zawartości witamin i składników odżywczych rekomendowane są również jako forma doskonałej i zdrowej przekąski w podróży, szkole lub pracy.

Od stycznia bakalie Bakalland – w tym orzechy i ziarna z rekomendacją IŻŻ można kupić za pośrednictwem pierwszej na polskim rynku Platformy Zakupowej ebakalland.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marta Rutkowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »