Gospodarka » Żywność

Produkty Colian ze znakiem Przekreślonego Kłosa

Produkty Colian ze znakiem Przekreślonego Kłosa
Zobacz więcej zdjęć »
Colian - polski producent słodyczy, przypraw, napojów i lodów dołączył do grona firm, mogących posługiwać się licencjonowanym symbolem Przekreślonego Kłosa.

Charakterystyczny symbol oznaczający produkty bezglutenowe wkrótce pojawi się na wybranych słodyczach marek Goplana i Solidarność. W pierwszej kolejności znak Przekreślonego Kłosa trafił na Galaretki nadziewane o smaku Oranżady Hellena, które aktualnie można zakupić w sieci sklepów Lidl w całej Polsce.

Colian, jako producent o globalnym zasięgu, podpisał umowę na używanie znaku towarowego Przekreślony Kłos w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego, obowiązującego m.in. na terenie Unii Europejskiej oraz Andory, Białorusi, Serbii, Szwajcarii, Norwegii, Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Odrębnym dokumentem uregulowano także możliwość posługiwania się znakiem również na pozostałych rynkach światowych.

Przyznanie licencji przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej poprzedziły wnikliwe analizy produktów oraz audyt w zakładzie produkcyjnym Colian, przeprowadzone w celu sprawdzenia, czy spełnione są wymogi standardu AOECS dla produkcji bezglutenowej.

Znak Przekreślonego Kłosa może być umieszczany wyłącznie na etykietach produktów żywnościowych, zawierający nie więcej niż 20 ppm glutenu (20 mg na kilogram). Założone parametry spełniają cukierki Toffino od Goplany, galaretki Jolly Baby, Galaretki nadziewane o smaku Oranżady Hellena, czekolady Oryginalna Mleczna oraz Klasyczna Gorzka Goplany a także Krówka Mleczna i Śliwka Nałęczowska Solidarności. Znak Przekreślonego Kłosa będzie wprowadzany na opakowania powyższych produktów stopniowo.

Pełny wykaz certyfikowanych produktów można znaleźć na stronie: http://celiakia.pl/

 

*** Colian to polska firma rodzinna, która od 1990 roku z sukcesem spełnia marzenie o ekspansji rodzimych produktów na rynkach międzynarodowych. Dzięki wyrobom najwyższej jakości zdobyła zaufanie konsumentów w ponad 70 krajach na świecie, do których dostarcza słodycze, napoje, przyprawy, bakalie i lody. Od ponad 30 lat zapewnia pracę Polakom, obecnie zatrudniając ponad 2300 osób. Więcej na stronie  www.colian.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KMC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »