Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Prof. Dariusz Dudek na konferencji GISE 2019 w Mediolanie

Prof. Dariusz Dudek na konferencji GISE 2019 w Mediolanie
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 15-18 października we Włoszech odbyła się konferencja GISE 2019. Uczestniczył w niej krakowski specjalista kardiologii, prof. Dariusz Dudek, prowadząc jedną z głównych sesji naukowych.

National Congress Italian Society of Interventional Cardiology jest organizatorem jednej z największych międzynarodowych konferencji kardiologicznych, GISE 2019 w Mediolanie. Podczas kilku dni wydarzenia, w dniach 15-18 października, zgromadziła szerokie grono ekspertów w dziedzinie kariologii i kardiochirurgii. Tematem przewodnim spotkania była dyskusja o innowacyjnych zabiegach wieńcowych, systemach mechanicznego wspomagania serca oraz obrazowania 3D podczas interwencji strukturalnych, w tym zabiegów przeskórnych w zakresie zastawki aortalnej, mitralnej oraz trójdzielnej, również zabiegów typu nowa zastawka w zastawkę zdegenerowaną.

W środę, 16 października, główną sesję „At Cutting Edge of Interventional Cardiology„ podczas tegorocznej konferencji poprowadził polski kardiolog, Prezydent Elekt EAPCI Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, prof. Dariusz Dudek.

Podczas GISE 2019 doszliśmy do wniosku, że potrzebne jest opracowanie takiego oprogramowania do echokardiografii 3D, by móc lepiej wspierać obrazowanie śródoperacyjne podczas przezskórnych interwencji strukturalnych, które są wykonywane bez otwierania klatki piersiowej – powiedział kardiolog, prof. dr hab. med. Dariusz Dudek. – Konieczne jest też, aby  opracować modele 3D oparte na przedproceduralnym TK w celu przewidzenia najlepszej strategii, a także wyniku interwencji strukturalnych – dodał.

Więcej informacji na temat konferencji GISE 2019 znajduje się na stronie: https://www.gise2019.it/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

DPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »