Firma » Biznes

Prof. Zimbardo – ikona światowej psychologii – przyjeżdża do Krakowa

Prof. Zimbardo – ikona światowej psychologii – przyjeżdża do Krakowa
Zobacz więcej zdjęć »
zy możliwa jest firma bez szefa, jak przywrócić korporacji elastyczność start-upu i co jest nie tak z określeniem zasoby ludzkie – te i inne tematy poruszać będą uczestnicy IV konferencji Leaders Island LiGHT, która odbędzie się 23 maja w krakowskim muzeum Manggha.

 

Czy możliwa jest firma bez szefa, jak przywrócić korporacji elastyczność start-upu i co jest nie tak z określeniem zasoby ludzkie - te i inne tematy poruszać będą uczestnicy IV konferencji Leaders Island LiGHT, która odbędzie się 23 maja w krakowskim muzeum Manggha. Mecenasem wydarzenia jest Motorola Solutions Polska, a jako gość specjalny pojawi się prof. Philip Zimbardo.

Praktyka czyni mistrza. Nie oznacza to jednak, że na zdobycie wprawy w przywództwie i zarządzaniu ludźmi trzeba poświęcić wiele lat i uczyć się na własnych błędach. Leaders Island - inicjatorzy konferencji LiGHT - organizują w najbliższą środę spotkanie, podczas którego młodzi menedżerowie u progu kariery będą mieli okazję spotkać światowej klasy mentorów, którzy od praktycznej strony opowiedzą o swojej inspirującej drodze, podzielą się doświadczeniem i wskażą techniki skutecznego przywództwa.

Jednodniowa konferencja LiGHT podzielona będzie na część wykładową i warsztatową, a całość dopełni spotkanie networkingowe. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać takich prelegentów, jak: światowej sławy profesora psychologii Philipa Zimbardo, twórcę innowacyjnej metody zarządzania Speed Intuition Management Bjorna Lundena czy Johna Scherera - uważanego za autora najlepszej książki o biznesie, jaka kiedykolwiek została napisana. Swoim doświadczeniem podzielą się również były dowódca jednostki wojskowej GROM Wojciech Wereszko, dziennikarz, publicysta i założyciel dwóch fundacji dobroczynnych Szymon Hołownia, a także Szymon Myśliński, który pomaga dużym korporacjom uzyskać zwinność start-upu.

Na LiGHT nie zabraknie również silnej reprezentacji mecenasa konferencji: Motoroli Solutions Polska, firmy wyróżnionej tytułem najlepszego miejsca pracy 2018. Krystyna Pietrzykowska - prelegentka ubiegłorocznej edycji - w tym roku jest jednym z siedmiu ambasadorów LiGHT i będzie można spotkać się z nią w cztery oczy podczas spotkania mentoringowego. Katarzyna Reinfuss, dyrektor HR w Motorola Solutions Polska i Michał Płomiński, Dyrektor Działu Inżynierii Oprogramowania, poprowadzą jedną z sesji warsztatowych poświęconą zmianom i dobrym nawykom organizacyjnym. Planując zmianę musimy wziąć pod uwagę szereg czynników i docenić skomplikowanie systemu, jakim jest organizacja. Szczególnie należy pamiętać o poświęceniu uwagi ludzkim emocjom towarzyszącym zmianie. Ten wydawałoby się oczywisty element jest często marginalizowany lub w ogóle nieuwzględniany - mówi Katarzyna Reinfuss.

Konferencja Leaders Island LiGHT odbędzie się 23 maja w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Wykłady przeplatane warsztatami i częścią networkingową trwać będą od 9.30 do 17.30.

* * *

Spotkania z cyklu LiGHT odbywają się cyklicznie od maja 2016 r. Poprzednie edycje zgromadziły przeszło 300 zadowolonych uczestników z ponad 50 firm. Grupę docelową tego wydarzenia stanowią młodzi menedżerowie: osoby w przedziale wiekowym 25-45 lat, ambitne i kreujące rzeczywistość wokół siebie. Na co dzień pracują w korporacjach, start-upach, mają przed sobą nieograniczone perspektywy. Leaders Island to miejsce, które tworzy dla nich przestrzeń ciągłego rozwoju. Miejsce, w którym mają ciągłą możliwość odkrywania i świadomego doskonalenia swoich kompetencji i talentów, które przełożą się na osobisty sukces ich i organizacji, w których pracują lub będą pracować.

Motorola Solutions jest liderem w branży telekomunikacyjnej, dostarczającym od ponad 80 lat produkty instytucjom rządowym oraz klientom biznesowym. Firma zatrudnia 15000 pracowników w 65 krajach i sprzedaje swoje rozwiązania w ponad 100 krajach świata. Centrum Badawczo-Rozwojowe R&D w Krakowie to jeden z największych ośrodków Motoroli na świecie, zatrudniający ponad 1650 osób, z czego ponad 60% to inżynierowie. W tym roku firma została wyróżniona przez ekspertów Instytutu Great Place To Work tytułem najlepszego miejsca pracy. Wcześniej znalazła się na podium rankingu w 2014 roku, zajmując drugą pozycję w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 500 pracowników.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRinspiration

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »