Firma » Biznes

Profi Credit podsumowuje wyniki finansowe w Europie

Profi Credit podsumowuje wyniki finansowe w Europie
Zobacz więcej zdjęć »
Profi Credit, oddział Profireal Group, zajmujący się udzielaniem pożyczek i kredytów w państwach Europy Środkowej, odnotował dobre wyniki finansowe w pierwszym półroczu 2012 roku.


Szczególnie dobre wyniki Profi Credit osiągnął w Polsce. W pierwszej połowie roku 2012 spółka przyznała kredyty na łączną kwotę 31,5 mln euro, zaś zysk po opodatkowaniu wyniósł 2,4 mln euro. W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, w pierwszym półroczu 2012 Profi Credit Polska udzielił aż o ok. 65% więcej pożyczek.

Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym wynikiem, liczba pożyczek przekroczyła nasze przewidywania. Jesteśmy jednocześnie pełni nadziei, że klienci docenią nasze starania, zmierzające do coraz pełniejszego dopasowania oferty do ich potrzeb – mówi Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy Profi Credit Poland.

Doskonałe wyniki Profi Credit osiągnął również na terenie Czech, uzyskując przychód w wysokości 2,6 mln euro i udzielając pożyczek na kwotę niemal 30,5 mln euro. To ok. 5 mln więcej niż w pierwszej połowie ubiegłego roku. Bardzo dobry rezultat zanotował również słowacki oddział Profi Credit, który w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku udostępnił swoim klientom kredyty na kwotę 26,2 mln euro, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Profi Credit Bułgaria w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku uzyskało kwotę 12 mln euro i wzrost na poziomie 32%. Biznesowe osiągnięcia Profi Credit są dla nas bardzo satysfakcjonujące i mamy nadzieję, że druga połowa roku będzie co najmniej tak samo dobra, jak pierwsza. Nasza filozofia polega na dostarczaniu jak najlepszych produktów, dopasowanych do zmieniających się potrzeb klientów – mówi David Chour, Prezes Zarządu Profi Real Group.

Profi Credit osiągnął znaczący sukces w nowym segmencie pożyczek dla biznesu. W trakcie pierwszych 6 miesięcy tego roku udzielił przedsiębiorcom kredytów na kwotę rzędu 6 mln euro.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany tym, że potencjał rynku pożyczek dedykowanych biznesowi okazał się taki, jak zakładaliśmy. W pierwszym półroczu przygotowaliśmy produkty dla tego właśnie sektora. Sukces odnieśliśmy w każdym kraju, gdzie wprowadziliśmy nowe pożyczki, aczkolwiek najwięcej udzieliliśmy ich na Słowacji – dodaje Jarosław Chęciński.

Więcej informacji na temat Profi Credit można znaleźć na stronie www.proficredit.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Sebastian Bazylak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »