Firma » Praca

Programy stażowe remedium na problemy kadrowe firm?

Programy stażowe remedium na problemy kadrowe firm?
Zobacz więcej zdjęć »
Przedsiębiorcy coraz chętniej wyciągają ręce po pracowników dopiero co wchodzących na rynek pracy. Dostrzegają i chcą skalować ich potencjał, ale często brakuje im czasu i zasobów na zarządzanie programem stażowym.

Przedsiębiorcy coraz chętniej wyciągają ręce po pracowników dopiero co wchodzących na rynek pracy. Dostrzegają i chcą skalować ich potencjał, ale często brakuje im czasu i zasobów na zarządzanie programem stażowym. Z gotowym rozwiązaniem przychodzi LeasingTeam Professional, wprowadzając innowacyjną usługę kompleksowego oddelegowania  stażystów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W dzisiejszym ciągle zmieniającym się i konkurencyjnym środowisku biznesowym przedsiębiorstwa potrzebują elastycznych oraz efektywnych rozwiązań z zakresu zarządzania personelem. Outsourcing kadr i procesów HR jest więc zjawiskiem dość powszechnym, a wachlarz usług proponowanych przez agencje pracy i doradztwa personalnego jest ogromny. Ze święcą jednak szukać usług kompleksowego oddelegowania stażystów. Niszę tę dostrzegła i postanowiła wykorzystać spółka LeasingTeam Professional, będącą częścią Grupy Kapitałowej LeasingTeam. Właśnie wystartował innowacyjny program stażowy PROjekt Kariera, który ma pozwolić firmom szybko i skutecznie zaspokoić potrzeby kadrowe. Niesie on jednak również wymierne korzyści dla stażystów. Przygotowuje uczestników do wejścia na rynek pracy i umożliwia zdobycie doświadczenia w różnych środowiskach, co stanowi doskonałą podstawę do rozwoju umiejętności oraz budowania kariery zawodowej.

- W LeasingTeam Professional stawiamy na nowoczesne rozwiązania w zakresie zarządzania personelem, które wspierają zarówno firmy, jak i pracowników. Tym razem postanowiliśmy umożliwić przedsiębiorcom wprowadzanie młodych talentów do swoich zespołów, bez konieczności angażowania cennych zasobów w procesy rekrutacyjne i administracyjne. Przejęcie przez nas pełnej odpowiedzialności za program stażowy oznacza, że firmy mogą skupić się na tym, co jest dla nich najważniejsze, czyli rozwoju biznesu - mówi Artur Mańka-Chrzanowski, Key Account Manager w LeasingTeam Professional. – W ramach PROjektu Kariera nasi specjaliści zajmują się kompleksową obsługą rekrutacji, od publikacji ogłoszeń, przez selekcję CV, po prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych. Usługa obejmuje też pełną obsługę administracyjno-kadrową. Wieloletnie doświadczenie i techniki selekcji pozwalają nam skuteczne identyfikować i przyciągać młode talenty, dopasowane do kultury i wartości danej organizacji – dodaje Artur Mańka-Chrzanowski.

Świadcząca kompleksowe usługi doradztwa personalnego spółka LeasingTeam Professional specjalizuje się w rekrutacjach stałych na stanowiska managerskie oraz pracy tymczasowej i outsourcingu pracowników biurowych. Firma oferuje autorskie rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, takie jak platforma TalentPoint do digitalizacji procesów i cyfrowej obsługi HR. Dzięki wykorzystaniu direct search oraz autorskiej metodologii realizacji procesu rekrutacji ASSET, skutecznie dociera do najlepszych kandydatów na stanowiska średniego i wysokiego szczebla.

PROjekt Kariera to szereg wymiernych korzyści:

  • Oszczędność czasu i zasobów, dzięki kompleksowej obsłudze administracyjnej i kadrowo-płacowej przez cały okres zatrudnienia stażysty
  • Minimalizacja kosztów zatrudnienia i związanego z tym ryzyka formalno-prawnego
  • Dostęp do młodych talentów, dopasowanych do kultury firmy i gotowych do wniesienia świeżej energii do organizacji
  • Wsparcie profesjonalnego koordynatora i doradztwo w zakresie prawa pracy
  • Elastyczność i możliwość bezpośrednio zatrudnienia stażysty
  • Wsparcie w budowaniu wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »