Technologie » Telekomunikacja

Projekt EARTH- nowe źródło oszczędności energii.

EARTH umożliwia zmniejszenie zużycia energii przez sieci komórkowe aż o 70 procent. Plan projektu częściowo sfinansowano w ramach Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej (FP7), którego głównym zamierzeniem jest zbadanie sprawności energetycznej systemów komunikacji mobilnej.

Projekt EARTH obejmuje większą sprawność w stacjach bazowych oraz udoskonalenia na poziomie sieci radiowej. Dzięki Efektywnemu wprowadzaniu programu EARTH operatorzy sieci komórkowych zaoszczędzą do 70 procent energii zużywanej w ich sieciach.
EARTH stanowi podstawę obiektywnej i bezstronnej oceny sprawności energetycznej. Jej znaczenie zostało potwierdzone przez największych operatorów, a ostatnio znalazła odzwierciedlenie w działaniach standaryzacyjnych ETSI (European Telecommunications Standards Institute).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

paulinka120816

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »