Społeczeństwo » Polityka

PROJEKT WIEDZA - UNIWERSYTET ŁÓDZKI W EMPIKU: PROF. RYSZARD MACHNIKOWSKI - "TERRORYŚCI CZY BOJOWNICY

PROJEKT WIEDZA - UNIWERSYTET ŁÓDZKI W EMPIKU: PROF. RYSZARD MACHNIKOWSKI - "TERRORYŚCI CZY BOJOWNICY
Zobacz więcej zdjęć »
Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku Prof. Ryszard Machnikowski – „Terroryści czy bojownicy o wolność? Jak ich odróżnić?” 26 września, godz. 18:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

Istnieje powiedzenie, które mówi, „że kto dla jednych jest terrorystą, dla innych jest bojownikiem o wolność” (po angielsku: „one man's terrorist, another man's freedom fighter”). Czy ten relatywizm jest uzasadniony? Czy rzeczywiście nie da się odróżnić terrorysty od bojownika o wolność? Jak zdefiniować to zjawisko? M.in. na te pytania związane z problematyką współczesnego terroryzmu spróbuje odpowiedzieć - w ramach comiesięcznego cyklu „Projekt wiedza - Uniwersytet Łódzki w Empiku” - prof. Ryszard Machnikowski, ekspert Uniwersytetu Łódzkiego ds. terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Prelegent jest poza tym ekspertem zewnętrznym Narodowego Programu Forecast Polska 2020 oraz ekspertem zagranicznym w różnych instytucjach zajmujących się problematyką współczesnego terroryzmu w Paryżu, a także w Londynie.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana definicja terroryzmu oraz podane przykłady jego funkcjonowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

iwona.kazmierczak@empik.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 10 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »