Technologie » Komputery

Projektor XGA, 4500 ANSI lumenów, 3,4 kg, nowe funkcje: Corner Keyston Correction i Easy Setu

Projektor XGA, 4500 ANSI lumenów, 3,4 kg, nowe funkcje: Corner Keyston Correction i Easy Setu
Zobacz więcej zdjęć »
Firma SANYO po raz kolejny przyciąga uwagę sektora biznesu i edukacji nowym projektorem XGA - PLC-XU106 o jasności 4500 ANSI lumenów i wadze zaledwie 3,4 kg. Jest to jeden z najjaśniejszych projektorów o wadze poniżej czterech kilogramów.

Model PLC-XU106 przystosowany jest do użytku w salach konferencyjnych, placówkach oświatowych, w tym uczelniach wyższych,i innych miejscach, gdzie poza wysoką jasnością projektora ważna jest mobilność.

Nowa funkcja „Corner Keystone Correction” oraz funkcja „Easy Setup”- półautomatyczna konfiguracja urządzenia, zdecydowanie upraszczają przygotowanie projektora do pracy i pozwalają szybko uzyskać symetryczny obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach lokalowych.

Ten wyjątkowo jasny i przenośny projektor LCD, to pierwsze tego typu urządzenie marki SANYO wyposażone w funkcję "Corner Keystone Correction". Umożliwia ona projekcję  bez zniekształcenia geometrii obrazu nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu. Efekt trapezowy można zniwelować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie urządzenia.

W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu działania funkcji keystone, model PLC-XU106 oferuje możliwość korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie. Funkcja „Easy Setup” została opracowana w celu ułatwienia obsługi projektora osobom nie posiadającym doświadczenia w pracy z takim sprzętem. Wyręcza ona użytkownika, wykonując automatyczną korektę efektu trapezowego. Samoczynnie wykrywa źródło sygnału i ustawia kilka innych parametrów roboczych, w razie potrzeby wyświetlając na ekranie wskazówki na temat ich konfiguracji.Zastosowany w urządzeniu, nieorganiczny panel LCD o rozdzielczości własnej XGA (1024 x 768 piksele) i maksymalnej U-XGA (1600 x 1200) wytwarza doskonale ostry i realistyczny obraz o kontraście 1000:1.  Szerokokątny obiektyw, wyposażony w zoom optyczny 1,6x, pozwala uzyskać współczynnik projekcji 1,15–1,85:1, tym samym świetnie spisując się podczas pracy w niewielkiej odległości od ekranu. Ważnym atutem jest możliwość projekcji na tablicy szkolnej. W praktyce oznacza to, że jako ekranu można używać powierzchni o różnych kolorach, które projektor odpowiednio kompensuje w widmie projekcyjnym.

Swoją uniwersalność model PLC-XU106 zawdzięcza także dużemu wyborowi złączy, wśród których znajduje się również gniazdo sieciowe RJ45. Pozwala to podłączyć projektor do przewodowej lub bezprzewodowej sieci komputerowej i sterować nim za pomocą komputera, działającego pod dowolnym, z najczęściej spotykanych systemów operacyjnych. Funkcja natychmiastowego włączania i wyłączania skraca czas między podłączeniem urządzenia do zasilania i rozpoczęciem projekcji dosłownie do sekund, oszczędzając czas użytkownika i nie odbijając się negatywnie na żywotności lampy. Kod PIN i funkcja blokady klawiatury chronią najnowszy produkt SANYO przed kradzieżą lub użyciem przez osoby nieupoważnione. Do projektora producent fabrycznie załącza pilota i torbę.

Cena, dostępność i gwarancja

Na polski rynek projektor trafi w listopadzie br. w sugerowanej cenie detalicznej 7.499 zł z  VAT. Gwarancja trzy lata (w tym na lampę do 2.000h). Dystrybutorem projektorów SANYO w Polsce jest: ViDiS Sp. z o.o. http://www.vidis.pl.

Informacje o firmie SANYO:

SANYO Electric Co., Ltd. to wiodący w skali światowej producent elektroniki i dostawca rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska, energetyki i stylu życia. Kierując się hasłem „Think GAIA” („Pomyśl o naszej planecie”), firma SANYO pracuje nad wykorzystaniem swoich licznych kluczowych technologii do realizacji swojej misji, którą dostrzega w harmonicznym łączeniu obowiązku ochrony środowiska i poszukiwania zrównoważonych źródeł energii z dążeniem do zapewnienia odbiorcom swoich rozwiązań nowoczesnego i wygodnego stylu życia. Spółka SANYO Sales & Marketing Europe GmbH z siedzibą w Monachium w Niemczech powstała w 2009 roku w wyniku przekształcenia działającej już od 1977r. niemieckiej spółki handlowej. Jest spółką zależną SANYO Electric Co. Ltd i jej centralą na Europę, koordynującą wszystkie działania marketingowo-sprzedażowe na rynku europejskim dla takich produktów, jak projektory, monitory LCD, sprzęt audio-wideo, urządzenia do cyfrowego przetwarzania obrazu i dyktafony, a także systemy bezpieczeństwa i monitoringu. Oddział Digital Imaging z powodzeniem działa na rynku europejskim od 2003 r. pod marką Xacti. Kamery Xacti Dual są synonimem niewielkich rozmiarów, wygody użytkowania i nowatorskiego wzornictwa o najwyższym stopniu zaawansowania technicznego. Firma SANYO była, na przykład, pierwszym producentem, który wprowadził na rynek kamerę o układzie pionowym. SANYO, pionier w sektorze kamer SD, od 2009 roku oferuje także kamery wideo o tradycyjnej, poziomej konstrukcji. Rodzina kamer Xacti obejmuje innowacyjne kamery Full HD, szczególnie wytrzymałe i wodoodporne modele przeznaczone do użytku w terenie, a także miniaturowe kamery HD. SANYO jest jednym z najbardziej cenionych na świecie producentów projektorów. Jej urządzenia wyróżnia pomysłowość ich konstruktorów, wysoka jakość i szeroki wachlarz zastosowań. Oferowane pod marką SANYO rodziny produktów tego typu obejmują zarówno projektory dla kina domowego, biznesu i szkolnictwa, jak i profesjonalne urządzenia do instalacji w sektorze reklamy, rozrywki i marketingu, w tym modele stosowane w kinach wyświetlających filmy w postaci cyfrowej. Monitory LCD dominują wszystkie te kategorie zastosowań. 

Więcej informacji na temat i SANYO Sales & Marketing Europe: www.sanyo.deWięcej informacji na temat firmy SANYO: www.sanyo.com  Obsługa public relations malgorzata.blachnio@indalo.pl mobile (+48) 509 047 721Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »