Dom » Ogrody

Projektowanie ogrodu dla dzieci

W dzisiejszych czasach jest coraz mniej miejsca na improwizację właściwie możemy sobie na nią pozwolić jedynie podczas luźnych spotkań ze znajomymi, wszędzie indziej jest ona poczytywana za brak profesjonalizmu.

Człowiek coraz bardziej chce kontrolować przykładowo naturę, co jednak częściej przynosi niewielki efekt bądź wręcz szkodliwy na dłuższą metę. Jest jednak jeden obszar, gdzie człowiek i natura mogą współdziałać. A człowiek wystarczy, że pokieruje, a natura sama odwdzięczy się nam pięknem i gracją. Wiecie już, o czym mówię?


Ogród z obrazami

Oczywiście miałem na myśli ogród, tu natura współdziała z człowiekiem i wystarczy nią odpowiednio pokierować by uzyskać fenomenalny efekt. Spytacie, ale co to ma wspólnego z dziećmi, które umieściłem w tytule. Otóż ma, gdyż mój pomysł na ogród polega na takim sianiu roślin by po wyrośnięciu tworzyły pewien obraz np. Myszkę Miki albo Pluto bądź inną ulubioną postać z bajki naszego dziecka. Może to być dosyć drogi pomysł, który wymaga interwencji specjalnej firmy, a nawet i wtedy istnieje ryzyko, że część roślin nie zechce nas słuchać, albo nie wyrośnie wcale, jednak kto nie ryzykuje ten nie ma. Efekt z pewnością będzie genialny, wiele osób już tak postąpiło i nie żałuje. Zdjęcia takich ogrodów można bez problemu spotkać w Internecie.

Można też mniej ekstrawagancko

Domyślam się, że ten pomysł wszystkich nie przekonał, no, ale cóż, często wystarczy posiać zwykły trawnik i postawić tam basen albo zjeżdżalnie by dziecko miało nawet więcej frajdy niż ze wspomnianych obrazów. Warto zresztą zapytać samego dziecka, co chciałoby widzieć na swoim ogródku, z pewności podzieli się swoimi pomysłami.

Inne ciekawe propozycje znajdziecie tutajRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nowenow

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »