Gospodarka » Przemysł

Promostal. Kontrakty w Szwecji i w Polsce

Promostal. Kontrakty w Szwecji i w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Hipermarket budowlany w Szwecji i zakład unieszkodliwiania odpadów w Tczewie – to kolejne duże kontrakty, jakie realizuje Promostal z Czarnej Białostockiej. Tymczasem w Norwegii rozpoczyna produkcję huta magnezu, zbudowana przez tę spółkę.

Promostal tylko co zakończył swój największy, wart blisko14 mln euro kontrakt na rynku skandynawskim - budowę konstrukcji stalowej hali i wielu innych elementów huty magnezu w Porsgrunn w Norwegii. 8 listopada przedstawiciele zarządu firmy wzięli udział w jej uroczystym otwarciu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

- Taka inwestycja to dla nas najlepsze referencje - mówi Grzegorz Polak, pełnomocnik zarządu spółki. - Mamy już kolejne zamówienia zarówno z rynku skandynawskiego, jak i krajowego.

Na początku listopada w szwedzkim Helsingborg Promostal rozpoczął budowę konstrukcji stalowej hali hipermarketu budowlanego Hornbach, o wadze ok. 750 ton. Termin realizacji inwestycji to początek przyszłego roku. Wart blisko 1,8 mln euro kontrakt Promostal podpisał z NCC Construction Sverige AB.
Z kolei w Tczewie pełną parą idą pracę przy budowie nowoczesnego zakładu unieszkodliwiania odpadów.

- Prefabrykujemy oraz montujemy konstrukcję stalową na budowie - mówi Grzegorz Polak. - To osiem budynków o łącznej wadze ok. 260 ton. Największym jest sortownia odpadów o powierzchni 4 tys. m. kwadratowych, 13 metrach wysokości i wadze 180 ton.
Promostal ma już doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji - wcześniej pracował przy budowie zakładu utylizacji odpadów w Ełku. Rozruch próbny zakładu w Tczewie ma nastąpić w połowie przyszłego roku.

By sprostać rosnącej liczbie zleceń firma zwiększyła zatrudnienie - pracę znalazło już kilkanaście osób, głównie spawaczy i monterów.
Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad czterech lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim i duńskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni. Jego marka jest rozpoznawalna wśród największych, skandynawskich firm branży budowlanej i konstrukcji stalowych, m.in. takich jak Skanska, NCC, Bladt, Spencon, Klausen czy JHS Engeenering. Dlatego firma z Czarnej Białostockiej, jako jeden z pierwszych polskich producentów konstrukcji stalowych, spełniła unijne wymagania prawne dotyczące wprowadzania na rynek europejski swoich wyrobów. Umożliwia to wdrożony i certyfikowany system Zakładowej Kontroli Produkcji.
Spółka z roku na rok podwaja obroty - w 2010 r. osiągnęła blisko 16 mln zł z tytułu przychodów, w 2011 - ponad 33 mln zł, a w tym roku na koniec października uzyskała już 58 mln zł przychodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Masz-Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »