Gospodarka » Maszyny

Promotech liczy na lepszy rok

Promotech liczy na lepszy rok
Zobacz więcej zdjęć »
Białostocki Promotech zakończył ubiegły rok z wynikiem sprzedażowym na poziomie 55-56 mln zł. Lepiej zapowiada się rok 2021 , w którym firma planuje zwiększyć przychody o ok. 10 mln zł.

- Tegoroczny wynik nie jest zły zważywszy, że szczególnie w pierwszej fali pandemii mieliśmy bardzo trudną sytuację i naprawdę duży spadek sprzedaży – ocenia Marek Siergiej, prezes Promotechu. - Marzec, kwiecień, maj i czerwiec to były wyjątkowo ciężkie miesiąca nie tylko dla nas, ale też dla naszych dystrybutorów na całym świecie. Dopiero w drugiej połowie roku, kiedy lockdown w poszczególnych krajach stawał się mniej restrykcyjny, zaczęliśmy stopniowo zwiększać sprzedaż.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Firma cały czas utrzymuje płynność finansową, a jej przyszłość nie jest w jakikolwiek sposób zagrożona. Świadczy o tym optymistyczny budżet na rok 2021, który zakłada kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży, do poziomu 65-66 mln zł.

- To bardzo ambitny plan, ale jednocześnie warto przypomnieć, że jest to poziom sprzedaży porównywalny do roku 2019 (założenia roku 2020 wynosiły 70 mln zł) - podkreśla Marek Siergiej. - Ten plan został skonstruowany nie tylko na podstawie naszych danych i odczuć, ale też uwiarygodniony przez naszych głównych dealerów i ich prognozy na 2021 rok.

Zdaniem zarządu pierwsze dwa kwartały 2021 roku będą jeszcze dość trudne. Lepiej zapowiada się druga połowa roku, kiedy sytuacja z pandemią nieco się ustabilizuje, dzięki szczepionkom.

- Niewątpliwie w branżach takich jak hotelarstwo, gastronomia czy transport ten nadchodzący rok będzie jeszcze trudny, natomiast spodziewamy się, że w naszej branży - dóbr inwestycyjnych - gospodarka będzie szybciej wychodziła z kryzysu – ocenia Marek Siergiej. - Tym bardziej, że wielu naszych dealerów wyprzedało swoje zapasy magazynowe, które teraz powoli będziemy odtwarzać. To wszystko to daje pewne nadzieje, że ten ten rok będzie lepszy od minionego. 

Na wzrost poziomu sprzedaży w 2021 r. wpłynie też wprowadzenia do oferty produktowej firmy nowych wyrobów: dwóch typów ukosowarek, nowego rodzaju obrotników wraz z akcesoriami i zupełnie nowych wózków spawalniczych – następców Gecko i Lizarda. Firma chce też wprowadzić cały szereg akcesoriów do systemu wspomagania spawania obwodowego.

- Poza tym zamierzamy kontynuować prace związane ze zmniejszeniem kosztów naszych urządzeń ciężkiej automatyzacji spawania – by nasza oferta stała się bardziej konkurencyjna i atrakcyjna dla klientów. Intensywne działania związane z obniżką kosztów zamierzamy też stosować w nowych rodzajach wiertarek, które częściowo wprowadziliśmy do oferty już w 2020 r. – dodaje Marek Siergiej.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »