Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Promotech pompuje dla Nikosia

Promotech pompuje dla Nikosia
Zobacz więcej zdjęć »
Białostocki Promotech przyłączył się do charytatywnej akcji #GaszynChallenge, której celem jest pomoc chorym dzieciom. Pieniądze trafią do Nikosia z Białegostoku, dla którego zbiórka jest jedyną szansą na życie

 

Nikoś choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. W wyniku choroby cały układ mięśniowy człowieka powoli zanika, również te mięśnie, które odpowiadają za podstawowe funkcje życiowe – jedzenie, oddychanie czy bicie serca. Pomóc Nikosiowi może terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu kopii uszkodzonego genu. Ten jeden cudowny zastrzyk zwany jest najdroższym lekiem świata - kosztuje blisko 10 mln zł. Promotech, producent i eksporter innowacyjnych narzędzi i urządzeń do spawania,  postanowił wesprzeć chłopca i podjął wyzwanie po nominacji Klastra Obróbki Metali.

– Wspomagamy Nikosia z Białegostoku, bo on tej pomocy bardzo potrzebuje i jest stąd, a my staramy się pomagać lokalnej społeczności - mówi Marek Siergiej, prezes Promotechu. – Promotech dał się już poznać, jako mecenas kultury – od lat wspieramy białostocką operę, filharmonię, teatr dramatyczny i Wierszalin, działamy też na rzecz środowiska studenckiego i wspieramy sport. A teraz pomagamy choremu chłopcu i zachęcamy wszystkich by poszli naszym śladem i wsparli Nikosia.

Gaszyn Challenge to internetowa akcja charytatywna, w ramach której nominowani wykonują 10 pompek lub 10 przysiadów, wpłacają minimum 5 zł w ramach zbiórki na rzecz chorego, prowadzonej przez platformę siepomaga.pl. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie ćwiczenia i mogą nominować kolejne 3 osoby lub instytucje. Pomysłodawcą akcji jest strażak z OSP z Gaszyna druh Marcin Topór. Akcja Gaszyn Challenge szybko rozprzestrzeniła się na cały kraj, a później dotarła nawet za granicę. Pieniądze zbierane są na leczenie kilkorga chorych dzieci. Zbiórka dla Nikosia, prowadzona jest na stronie  siepomaga.pl/zycie-nikosia

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenas

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »