Technologie » Komputery

Propozycja Mozilli dla Windows 8

Propozycja Mozilli dla Windows 8
Zobacz więcej zdjęć »
Dotąd tylko Internet Explorer 10 był przeglądarką w pełni dostosowaną do systemu Windows 8. Teraz na rynku pojawił się nowy konkurent- Firefoksa Metro w wersji Preview.

Obok standardowego dla systemu Windows Internet Explorera 10 oraz zaktualizowanego kilka dni temu Google Chrome 20, który również został dostosowany do interfejsu Modern UI, można również wybrać Firefoksa Metro.

Nowy Firefox został na razie udostępniony wyłącznie na kanale deweloperskim (nightly build) w ramach eksperymentalnego repozytorium Elm, w ramach którego rozwijane są projekty Fundacji Mozilla dostosowane do nowego interfejsu Windows 8.

Dostosowane do Windows 8 wydanie popularnej przeglądarki, podobnie jak inne wersje deweloperskie nie zaktualizuje się automatycznie tym, którzy już dziś korzystają z systemu Windows 8 - zarówno w wersji Release Preview jak i RTM (dostępnej np. dla subskrybentów Microsoft Technet).

Wersja Preview różni się od pozostałych przede wszystkim efektami wizualnymi, jak i przegądarkąskonfigurowana z systemem. Na przykład wysunięcie bocznego panelu z mechanizmem wyszukiwawczym pozwala po instalacji Firefoksa Metro, przeszukiwać również sieć za pomocą standardowo ustawionej w Firefoksie wyszukiwarki, którą oczywiście wciąż jest Google.
Twórcy nowego Firefoksa zastrzegają, że nie wszystkie mechanizmy mogą jeszcze prawidłowo funkcjonować, ale to zrozumiałe jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to wciąż jeszcze nieukończona wersja. Czy Mozilla zdąży z publikacją finalnego wydania przed oficjalnym rynkowym debiutem Windows 8? Niebawem się przekonamy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paulina Ziemińska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »