Dom » Wnętrza

Proste rozwiązania na optyczne powiększenie Twojej łazienki od SANPLAST SA

Proste rozwiązania na optyczne powiększenie Twojej łazienki od SANPLAST SA
Zobacz więcej zdjęć »
Proste rozwiązania na optyczne powiększenie Twojej łazienki od SANPLAST SA

Nie zawsze mamy wpływ na metraż naszej łazienki, ale zawsze możemy wykorzystać parę niezawodnych sposobów, aby ograniczona przestrzeń była wciąż w pełni funkcjonalna i estetyczna. Kilka trików łatwo i szybko może sprawić, że nasza ciasna łazienka będzie sprawiać wrażenie większej i bardziej przestrzennej.

Postaw na przejrzyste szkło

Małe metraże w łazience to niejednokrotnie spore wyzwanie, aby odpowiednio zaaranżować przestrzeń tak, żeby była dla nas w pełni funkcjonalna, a jednocześnie wygodna i przestronna. Nawet z małą łazienką niekoniecznie trzeba rezygnować z wanny. Owszem, prysznic oszczędzi nieco miejsca, ale wanna wciąż nie musi zaburzać całej przestrzeni. Ważne, aby w obydwu tych przypadkach zdecydować się na szklaną kabinę lub drzwi, które wykonane będą ze szkła transparentnego.

Białe barwy w małych pomieszczeniach – to jest to

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są jasne barwy ścian. Delikatne wzory lub dwa kolory, w tej samej barwie są pożądane o tyle, że eliminują ewentualny „sterylny” charakter, przy zachowaniu optycznie większej przestrzeni. Łazienka może zdecydowanie zyskać przy takim rozwiązaniu, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie cztery ściany powinny być w tym samym odcieniu. Lekki akcent kolorystyczny, pozostający w jasnych barwach doda nie tylko klasy, ale może jeszcze bardziej rozjaśnić przestrzeń. Spójność w tym kontekście ważna jest również przy płytkach podłogowych. Pamiętajmy również o zabawie światłem. Wybór chłodno białego nie tylko sprawi, że łazienka będzie wyglądała na większą, ale też na schludniejszą. 

Minimalizm w akcesoriach

W przypadku małych łazienek nie rekomenduje się pozostawiania na wierzchu zbyt wielu dodatków lub akcesoriów. Może się tak wydarzyć, że zaburzą one  aranżację całej łazienki. Dlatego tak ważne są meble łazienkowe, które oprócz nieprzytłaczającego charakteru będą również funkcjonalne i pozwolą utrzymać porządek. Akcesoria, które mają stanowić dodatki do wnętrza powinny być niewielkie i stanowić jedynie pojedynczy akcent kolorystyczny.

„Małej łazienki nie trzeba wcale traktować jako wyzwania. Kilka sprawdzonych rozwiązań wystarczy, aby nawet niewielka powierzchnia była funkcjonalna i panował w niej porządek i przyjemna atmosfera. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań, a także możliwość stworzenia np. kabin prysznicowych na zamówienie powoduje, że każdy- nawet ten najbardziej wymagający Klient- znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »