Dom » Wnętrza

Prysznic czy wanna, czyli jak wyremontować łazienkę?

Prysznic czy wanna, czyli jak wyremontować łazienkę?
Zobacz więcej zdjęć »
Łazienka to jedno z najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń w domu. Czy urządzić ją w ciemnych, czy jasnych barwach? Jakie oświetlenie wybrać? Czy wstawić do niej wannę, czy może prysznic i jak przy okazji nie oszaleć?

Podejmowanie decyzji dotyczących łazienki może być prawdziwą katorgą. Trzeba zadowolić pozostałych domowników, sprawić, aby dobrze wyglądała w oczach znajomych i przy okazji… aby była funkcjonalna dla nas. Jak dojść tutaj do kompromisu? Przede wszystkim należy odrzucić wszelkie nieistotne elementy i skupić się tylko na tym, aby zadowolić mieszkańców dzielących daną przestrzeń, a nie dobrze wypaść przed przypadkowymi bywalcami.

 

Przytulne, romantyczne wnętrze

Przy każdym najmniejszym wyborze warto więc kierować się przede wszystkim intuicją – a jednocześnie wziąć pod uwag intuicje rodziny czy przyjaciół z którymi mieszkamy. Może zawsze chciałeś intymnego klimatu w łazience? Wtedy najlepiej będzie zainteresować się przytulnym wnętrzem z ciemnymi płytkami, łagodnym oświetleniem i komfortową wanną. Aby jednak za bardzo nie pomniejszać optycznie pomieszczenia, dobrze byłoby znaleźć miejsce na duże lustro. Świetnie będzie również wyglądał kontrast w postaci białej armatury łazienkowej.

 

A może jednak prysznic?

Dla wielu bardziej praktycznym rozwiązaniem może okazać się jednak klasyczna, jasna łazienka, w dodatku wyposażona raczej w prysznic niż wannę. Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć tę okolicę przed przeciekaniem. Dlatego najlepiej zainwestować w porządne drzwi prysznicowe i brodzik sanplast. Jeśli natomiast zdecydujesz się nie obudowywać tej przestrzeni kabiną, ekspert z firmy Topsanit radzi, aby dokładnie zabezpieczyć miejsca połączenia między brodzikiem a płytkami. Użyj do tego specjalnej masy sylikonowej.

Weź pod uwagę, że dobrze jest postawić na w miarę neutralny wygląd łazienki – zwłaszcza, jeśli nie jesteś pewien, czego tak naprawdę chcesz. Całość bez trudu można odmienić dodatkami, ale tylko wtedy, kiedy postawimy na prostotę i funkcjonalność. Życzymy powodzenia w remoncie!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Topsanit
http://www.topsanit.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »