Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Przebarwienia na zębach - poważny problem nie tylko estetyczny

Przebarwienia na zębach - poważny problem nie tylko estetyczny
Zobacz więcej zdjęć »
Przebarwienia na zębach pojawiają się w występuje w wyniku jedzenia i napojów, które spożywamy, lub przez palenie. Regularne spożywanie tych produktów może prowadzić do nagromadzenia się przebarwień na zębach.

Codziennie szczotkowanie zwyczajną pastą do zębów może pomóc chronić zęby, jednakże niekoniecznie pomoże usunąć przebarwienia.

Wiele osób decyduje się na zabiegi wybielania zębów w celu usunięcia przebarwień i podkreślenia bieli swoich zębów, albo poprzez zabieg przeprowadzony u dentysty lub przy użyciu domowych zestawów do wybielania. Wyniki różnią się, ale profesjonalne wybielanie zębów może być skutecznym sposobem na rozjaśnienie naturalnego koloru zębów. Wyniki niestety rzadko są trwałe, co wymaga regularnego powtarzania kuracji, szczególnie jeśli nie można usunąć pierwotnej przyczyny przebarwień. Czynności te mogą powodować uczucie dyskomfortu zębów lub dziąseł podczas lub po przebiegu leczenia i mogą być kosztowne. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości zębów w trakcie lub po zakończeniu takiego leczenia może być wskazane, aby używać pasty do zębów wrażliwych, by załagodzić to uczucie.

Warto jest korzystać z wybielających past do zębów, takich jak te, które oferuje Beverly Hills Formula w linii Beverly Hills Formula Natural White, jako tańszej lecz skutecznej alternatywy na przywrócenie naturalnej bieli zębów poprzez usunięcie przebarwień z powierzchni zębów. Można również korzystać z tych past po profesjonalnym zabiegu wybielającym, po to by utrzymać efekt wybielania na dłużej.


Co powoduje przebarwienia zębów i osadzanie kamienia nazębnego?

 • Jedzenie i picie – taniny (garbniki) to żółte lub brązowe związki chemiczne powszechnie występujące w roślinach.
 • Niektóre potrawy i napoje, takie jak herbata, kawa, cola, wino, jagody i przyprawy, zawierają skoncentrowane poziom tanin.
 • Palenie papierosów – tytoń zawiera skoncentrowany poziom tanin
 • Zła higiena jamy ustnej – brak systematycznego usuwania resztek jedzenia, picia czy płytki nazębnej.
 • Leczenie stomatologiczne lub uraz – wiele martwych zęby żółknie po wypełnieniu korzenia lub w skutek urazu.

 

Jak można leczyć przebarwienia, płytkę nazębną i kamień?

Stosowanie poniższych zaleceń może pomóc w zwalczaniu przebarwień, płytki nazębnej i kamienia

 • Myj zęby przez dwie minuty dwa razy dziennie aby usunąć płytkę nazębną i bakterie.
 • Czyść przestrzeń międzyzębową nicią dentystyczną po każdym posiłku, aby zmniejszyć powstawanie płytki nazębnej i kamienia między zębami.
 • Płyn do płukania zabija bakterie, które powodują powstawanie płytki nazębnej, zapalenia dziąseł i nieświeży oddech.
 • Pasta wybielająca usuwa płytkę nazębną i przebarwienia z powierzchni zębów.
 • Unikaj lub ogranicz spożycie słodkich i kwaśnych pokarmów i napojów.
 • Zmniejsz spożycie produktów zawierających taniny (garbniki).
 • Odwiedzaj regularnie swojego dentystę, aby usuwać kamień nazębny z zębów powyżej              i poniżej linii dziąseł.
 • Profesjonalne wybielanie zębów – podejmij decyzję dopiero po konsultacji ze swoim dentystą.

 

Jakie są korzyści z używania wybielających past do zębów Beverly Hills Formula, biorąc pod uwagę usuwanie przebarwień, płytki nazębnej i kamienia, a także wybielanie zębów?

 • Polerowanie – dla jaśniejszego, bardziej pewnego siebie uśmiechu.
 • Ochrona antybakteryjna – zwalcza bakterie płytki nazębnej, przyczynę kamienia nazębnego, chorób dziąseł i nieświeżego oddechu.
 • Ochrona szkliwa – zawiera ksylitol i fluor, składniki odpowiedzialne za wzmacnianie, remineralizację i utwardzanie szkliwa dla lepszej ochrony jamy ustnej.
 •  Bielsze zęby w 1 minutę – testy laboratoryjne przeprowadzone w wiodącej brytyjskiej Szkole Stomatologicznej udowodniły, że nasza zaawansowana formuła czyszcząca usuwa przebarwienia już po 1 minucie, pomagając przywrócić zębom ich naturalny biały kolor bez wybielania i intensywnego ścierania.
 • Niska ścieralność – badania laboratoryjne udowodniły, że nasze pasty gwarantują niższą ścieralność niż inne wiodące pasty na rynku – zarówno wybielające jak i standardowe.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agencja PR
http://agencjapr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »