Firma » Finanse

Przebudzenie na rynku hipotek

Przebudzenie na rynku hipotek
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z danych Związku Firm Doradztwa Finansowego wartość kredytów hipotecznych udzielonych przez doradców 11 firm ZFDF (bez Open Finance) wyniosła w 2010 roku 6,33 mld PLN – prawie o połowę więcej niż rok wcześniej. Razem z dwoma nowymi członkami było to 8,72 mld PLN.

Natomiast wartość produktów inwestycyjnych sprzedanych za pośrednictwem firm zrzeszonych w ZFDF, wraz z Home Broker i Powszechnym Domem Kredytowym S.A. wyniosła 236,16 mln PLN.

Dobra sytuacja w hipotekach

Wyniki sprzedażowe członków Związku Firm Doradztwa Finansowego (bez Open Finance) pokazują, że rok 2010 na rynku kredytów hipotecznych można uznać za niezwykle udany. Wartość kredytów udzielonych za ich pośrednictwem sięgnęła na koniec ubiegłego roku 6,33 mld PLN, czyli o prawie 49% więcej niż rok wcześniej (4,25 mld PLN). Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę także nowych członków ZFDF – Home Broker i Powszechny Dom Kredytowy S.A. (dawniej Fiolet Powszechny Dom Kredytowy S.A.) – to doradcy udzielili kredytów o łącznej wartości 8,72 mld PLN. Przez cały rok 2010 można było zauważyć tendencję wzrostową – do czerwca rynek się rozpędzał, a najwięcej kredytów udzielono w ciągu dwóch ostatnich kwartałów.

Jacek Dziadak, członek Zarządu Związku Firm Doradztwa Finansowego, Dom Kredytowy Notus -  W roku 2010 byliśmy świadkami stabilizacji na rynku kredytów hipotecznych. Nie mamy do czynienia z większymi wahaniami, czy zaskakującymi zmianami ze strony instytucji kredytujących. Banki odeszły od ograniczania dostępności kredytów, ich polityka kredytowa jest bardziej liberalna, głównie jeśli chodzi o aspekt cenowy.  

Tabela 1 (galeria): Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego w 2010 roku (w mln PLN).

Stabilizacja w inwestycjach

W 2010 roku klienci nabyli za pośrednictwem 11 firm zrzeszonych w Związku Firm Doradztwa Finansowego produkty inwestycyjne o wartości 181,17 mln PLN. Razem z nowymi członkami (Home Broker i Powszechnym Domem Kredytowym S.A.) było to 236,16 mln PLN.

Tabela 2 (galeria): Wartość produktów inwestycyjnych sprzedanych za pośrednictwem członków Związku Firm Doradztwa Finansowego w 2010 roku (w mln PLN).

Krzysztof Barembruch, Prezes Związku Firm Doradztwa Finansowego, A-Z Finanse - W 2010 roku firmy zrzeszone w ZFDF wykazały się wynikami lepszymi od oczekiwań . Zarówno w kredytach hipotecznych, jak i produktach inwestycyjnych wzrósł udział firm doradztwa finansowego w całym rynku usług finansowych. Jestem przekonany, iż także rok 2011 będzie dla firm ZFDF okresem wzrostu oraz dalszego podnoszenia jakości świadczonych usług i stopniowego ewoluowania w kierunku kompleksowej obsługi klientów. Szczególnie z dużymi nadziejami patrzymy na planowane zmiany w systemie podatkowym, zachęcające do długoterminowego oszczędzania.

* W prezentowanym poniżej zestawieniu nie uwzględniono wyników Open Finance, który przygotowuje się do wejścia na giełdę i ze względu na restrykcyjne regulacje dotyczące przekazywania informacji nie mógł jeszcze podać danych sprzedażowych za 2010 rok.

* Dane sprzedażowe z poprzednich lat dostępne są na stronie internetowej ZFDF: http://zwiazek-doradcow.org/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ZFDF
http://zwiazek-doradcow.org/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »