Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Przeciwdziałaj problemom z włosami

Przeciwdziałaj problemom z włosami
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszych czasach dolegliwości takie jak łupież czy nadmierne wypadanie włosów nie są już sporadyczną przypadłością, ale problemem dotykającym niemal połowę Polaków. Niemały wpływ na ten stan rzeczy ma nasz tryb życia i środowisko.

W dzisiejszych czasach dolegliwości takie jak łupież czy nadmierne wypadanie włosów nie są już sporadyczną przypadłością, ale problemem dotykającym niemal połowę Polaków. Niemały wpływ na ten stan rzeczy ma nasz tryb życia i środowisko.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Czynnikami sprzyjającym pojawieniu się łupieżu są zanieczyszczenia powietrza, przewlekłe podrażnienia skóry przez kosmetyki, a także promienie słoneczne, które nawet słabo nasilone mogą być przyczyną nadmiernego złuszczania. W przypadku tej dolegliwości często obserwuje się okresowe nawroty schorzenia, dlatego osoby z taką skłonnością powinny szczególnie mieć na uwadze profilaktykę. Niestety szczególne w stanach uporczywego łupieżu lub częstych jego powrotów zastosowanie tradycyjnych kosmetyków myjących może okazać się niewystarczające.

Najskuteczniejsze są preparaty lecznicze i pielęgnacyjne dostępne zazwyczaj tylko w aptekach. Te szampony i odżywki przeciwłupieżowe dzięki określonym składnikom likwidują lub ograniczają przyczyny powstawania tego schorzenia poprzez zmniejszenie proliferacji naskórka. W kwestii wyboru odpowiedniego preparatu możemy sugerować się radą farmaceuty, ale sami też  powinniśmy wiedzieć, że najwłaściwsze produkty to te, w których składzie znaleźć możemy pochodne siarki, dziegci czy thioxolonu. Bardzo istotnymi składnikami są kwas salicylowy, oktopiroks, climbazol a także olejek z drzewa herbacianego, który ma silne działanie antyseptyczne. Największe właściwości lecznicze ma jednak piryton cynku i to jego obecność warunkuje zazwyczaj  skuteczną walkę z łupieżem. 

 Wspomniane substancje wchodzą w skład nowego szamponu przeciwłupieżowego Prolab, który efektywnie likwiduje ciężkie formy uporczywego łupieżu i zapobiega jego odnawianiu się. Ponadto zawiera on także witaminę B5 czyli pantenol, który przenika do włókna włosa działając jednocześnie odżywczo i relaksująco na skórę głowy. Pantenol jest również naturalnym regeneratorem i nawilżaczem, przez co wnikając do włókna włosa sprawia, że staje się on grubszy i silniejszy.

Kolejnym zaburzeniem jakie może zostać wywołane stres, złe nawyki żywieniowe, czy np. zaburzoną równowagę hormonalną jest nadmierne wypadanie włosów bądź brak nowo odrastających. Ciężkie choroby, niewłaściwa dieta czy odchudzanie stają się niejednokrotnie przyczyną tzw. łysienia rozlanego, które bardzo często dotyka kobiety. Ma ono jednak charakter odwracalny więc odpowiednio wczesna diagnoza i reakcja zwrotna może szybko przyczynić się do likwidacji problemu. Aby podjąć skuteczną walkę z przykrymi dolegliwościami konieczne jest zastosowanie właściwej kuracji. Wspomniana już profesjonalna marka Prolab  to również linia opracowana do walki z nadmierną utratą włosów. W tym przypadku działanie produktów przeciwko łysieniu Prolab oparte jest na zastosowaniu opatentowanej substancji aktywnej Follicusan zawierającej między innymi panthenol oraz aminokwasy - cysteinę i metioninę, będące składnikami keratyny.

Follicusan efektywnie przeciwdziała wypadaniu włosów ponieważ pobudza ich  cebulki i jednocześnie je wzmacnia, dzięki czemu już po 3-4 miesiącach kuracji osiągamy zadowalające efekty. Linia Prolab składa się z trzech specjalistycznych produktów, tak aby działać w zależności od skali problemu-lotionu w ampułkach, szamponu i lotionu bez spłukiwania. Mimo swoich aktywnych składników nie uczulają one i nie podrażniają, więc mogą być  używane również w przypadku wrażliwej skóry głowy. Użyte we wszystkich produktach Prolab substancje są neutralne dla naturalnej mikroflory zdrowej skóry głowy. Dzięki temu pełnią podwójną rolę – pielęgnują włosy i skórę głowy oraz jednocześnie, usuwając czynniki przyczynowe, likwidują wspomniane problemy. Wszystkie zostały przetestowane dermatologicznie. Oprócz bezpieczeństwa, wysokiej skuteczności i powszechnej dostępności w aptekach i sklepach kosmetycznych dodatkowym atutem stosowania preparatów Prolab są ich przystępne ceny, co niewątpliwe jest istotne w przypadku konieczności przeprowadzania regularnej, efektywnej kuracji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

adStone

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »