Rozrywka i wypoczynek » Święta

Przedświąteczne warsztaty i akcja charytatywna w Galerii Bronowice

Przedświąteczne warsztaty i akcja charytatywna w Galerii Bronowice
Zobacz więcej zdjęć »
W sobotę, 9 kwietnia, w Galerii Bronowice odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Będzie tu można nie tylko przygotować ręcznie robione dekoracje, pisanki, kurki i pucheroki, ale też zrobić coś dobrego dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, odwiedzając kiermasz charytatywny.

„Wiosna już, a Święta tuż, tuż”

To hasło będzie motywem przewodnim wielu weekendowych aktywności na terenie Galerii Bronowice. Rozpoczną je warsztaty dla dzieci i dorosłych, odbywające się w godz. 12.00-18.00 na parterze Galerii, w tzw. strefie eventowej pod ringiem. Uczestnicy bezpłatnych zajęć będą własnoręcznie tworzyć wiosenne ozdoby. Kreatywne spotkania poprowadzi artystka - mieszkanka gminy Zielonki, czyli jednego z tych miejsc, które do tej pory kultywują małopolskie wielkanocne tradycje. Program wydarzenia podzielony będzie na dwie grupy:

„PUCHEROKI – BRELOKI” – warsztaty dla dzieci, podczas których najmłodsi poznają ciekawą tradycję jednego z wielkanocnych zwyczajów podkrakowskich, a do tego wykonają mini figurki-breloczki z naturalnych materiałów (drewna, wełny, filcu).

„UPCYCLINGOWE ZAJĄCE I KURKI” – warsztaty dla rodzin i dorosłych, na których uczestnicy własnoręcznie wykonają świąteczne pisanki i kurki w duchu zero waste.

Pojawi się również stanowisko Gminy Zielonki i Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, na którym odwiedzający będą mogli dowiedzieć się o małopolskich wielkanocnych tradycjach pielęgnowanych do dziś w gminie oraz o odbywającym się w Niedzielę Palmową Gminnym Przeglądzie Pucheroków. Będzie można także zagrać w wielkoformatową, rodzinną edukacyjną grę planszową powstałą z myślą o promocji unikatowego zwyczaju “chodzenia po pucherach” - ,,Pucherok”. Dla zwycięzców przygotowano nagrody – gry planszowe.

„Radosne jajo”

Jak dekorować pisanki? Jakie są techniki zdobnicze? Jak połączyć tradycję z nowoczesnością? - tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się i własnoręcznie sprawdzić również 9 kwietnia, w godzinach 11:00 - 13:00 w Galerii ASP Bronowice na poziomie +1. Tu odbędą się warsztaty dla najmłodszych - „Radosne jajo”.

Wiosenno-Wielkanocny Kiermasz Charytatywny

W najbliższą sobotę w Sferze Super Bohatera w Galerii Bronowice wolontariusze Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” zorganizują Wiosenno-Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Tym razem, w podziękowaniu za przekazaną darowiznę, odwiedzający stoisko Biura Młodych otrzymają świąteczne upominki przygotowane własnoręcznie przez podopiecznych, wolontariuszy i przyjaciół Fundacji. Kiermasz odbędzie się w godzinach 9:00 - 21:00. Zebrane środki wesprą codzienne funkcjonowanie ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz budowę i wyposażenie ośrodka wytchnieniowego w Lubiatowie.

Wiosna w doniczkach za paragony

Galeria Bronowice przygotowała dla klientów wiosenne upominki. W sobotę, 9 kwietnia, za zrobione zakupy za min. 100 zł, będzie można odebrać hiacynta w doniczce. Wystarczy tylko zarejestrować paragon w Punkcie Obsługi Promocji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »