Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Przepisy kulinarne na żywo

Przepisy kulinarne na żywo
Zobacz więcej zdjęć »
Od pewnego czasu wzrasta świadomość społeczeństw na temat wpływu produktów żywnościowych na ludzkie zdrowie. Wraz popularyzacją ruchu Slow Food liczna rzesza sympatyków kulinariów rozpoczęła cykliczne spotkania w trakcie imprez kulinarnych na całym świecie.

Od Czasu Dobrego Sera po Święto Arbuza, festiwale kulinarne dla wielu ludzi stały się ekscytującą formą spędzania wolnego czasu. Podczas imprez kulinarnych można uczestniczyć w degustacjach, warsztatach edukacyjnych czy panelach dyskusyjnych. Są one miejscem wymiany doświadczeń oraz prezentacji nowatorskich przepisów kulinarnych.  Każda impreza kulinarna oferuje pokazy przygotowywania potraw prowadzone przez renomowanych szefów kuchni. Dodatkowo towarzyszą im atrakcje dla dzieci oraz bogaty program rozrywkowy. Szczególne miejsce na festiwalach zajmują tradycyjne wyroby regionalne, zarówno żywnościowe jak i rzemieślnicze.

Najważniejszą imprezą kulinarną na świecie są organizowane co dwa lata w Turynie targi  Salone del Gusto. Gromadzą one wytwarzane tradycyjnymi metodami produkty spożywcze z całego świata.Do innych znanych imprez zaliczają się Festiwale „Taste",  Slow Fish czy Euro Gusto.Także w Polsce festiwale kulinarne znajdują uznanie wśród coraz to większej liczby entuzjastów kulinariów. Najliczniej odwiedzane są festiwale: Festiwal Smaku w Grucznie, Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi i Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu. Oczywiście to tylko kilka z dziesiątek fantastycznie zorganizowanych spotkań promujących zdrowe żywienie.
W dobie szybkiego trybu życia i natłoku zajęć festiwale kulinarne oferują odskocznię od zgiełku, pozwalającą na delektowanie się dotychczas nieznanymi lub zapomnianymi smakami. Posiadają one bardzo wysokie walory edukacyjne i starają się ciągle rozwijać zasób wiedzy dostępnej. Zapraszamy wszystkich do zagubienia się w nieskończonych walorach tradycyjnych smaków podczas wizyty na jednej z wielu imprez kulinarnych w Polsce i na świecie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kulinarna Wyspa
http://www.kulinarnawyspa.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »