Firma » Biznes

Przesyłki FedEx Express w salonikach Kolportera

FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, w odpowiedzi na stały rozwój sektora e-commerce w Polsce, wprowadziła nowe możliwości dla klientów sklepów internetowych.
Punkty odbioru osobistego zostały uruchomione w salonikach firmy Kolporter, największego dystrybutora prasy w kraju.

Usługa FedEx Direct2Retail daje klientom e-sklepów możliwość zamówienia przesyłki do jednego z ponad 600 salonów prasowych Kolportera, rozmieszczonych na terenie całej Polski. Nowe rozwiązanie zapewnia wygodę i elastyczność zarówno biznesom jak i klientom indywidualnym oraz umożliwi odbiór przesyłek w bezpiecznym i wskazanym przez odbiorcę punkcie. Usługa obejmuje przesyłki o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 30x40x50 cm. Paczka dostarczona do wybranej lokalizacji Kolportera poczeka na odbiór cztery dni robocze, a o jej doręczeniu klient może zostać powiadomiony za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji, w tym wiadomości e-mail i SMS. Każdy z punktów obsłuży również pobrania gotówkowe do 3 tys. zł.

Dostawcą rozwiązań technologicznych, leżących u podstaw nowej usługi jest firma Sendit – polska spółka specjalizująca się w systemach technologicznych dla sektora e-commerce.

 „Mali sprzedawcy internetowi to zwykle przedsiębiorcy z krwi i kości, a oś ich biznesów stanowi wyjątkowy produkt. Jako partner logistyczny, wspieramy naszych klientów doświadczeniem zebranym przez dekady działalności i szeroką siecią połączeń” – mówi Mariusz Mik, VP Ground Operations Eastern Europe w FedEx Express. „Jesteśmy dumni ze współpracy z Kolporterem, w ramach której możemy wspierać polskie e-biznesy, zapewniając im wysokiej jakości usługi, dzięki którym klienci chętnie będą do nich wracać” – dodaje.

„Naszą ofertę produktów i usług rozwijamy zawsze zgodnie z oczekiwaniami klientów.  Jestem przekonany, że efekty współpracy pomiędzy Kolporterem, FedEx Express a Sendit zostaną przez nich bardzo dobrze ocenione,” komentuje Robert Szczepaniak, dyrektor marketingu Kolportera. 

„Wieloletnie doświadczenie w sektorze e-commerce pozwoliło nam stworzyć kompleksowe rozwiązanie technologiczne, odpowiadające potrzebom wszystkich stron. Klientom e-sklepów oferujemy wygodną mapę wyboru punktów odbioru, nadawcom - szereg automatycznych narzędzi, a operatorom usługi zapewniamy kompletne oprogramowanie i wsparcie technologiczne” – dodaje Wojciech Kliber, Wiceprezes Zarządu Sendit S.A. – jednego z największych pośredników usług kurierskich w Polsce.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro Prasowe - Kolporter

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »