Dom » Nieruchomość

Przybywa gotowych mieszkań na rynku pierwotnym

Przybywa gotowych mieszkań na rynku pierwotnym
Zobacz więcej zdjęć »
Jak wynika z najnowszej edycji raportów „Pierwotny rynek mieszkaniowy” opracowanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A., w I kwartale 2012 r. zwiększyła się liczba gotowych mieszkań deweloperskich w czterech na pięć głównych rynków mieszkaniowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Największą część oferty gotowe lokale mieszkalne stanowią na rynku pierwotnym w Poznaniu, a najmniejszą we Wrocławiu. W stolicy mniej więcej, co czwarte dostępne mieszkanie z pierwszej ręki zostało już ukończone. Warto podkreślić, że liczba gotowych lokali mieszkalnych znajdujących się w sprzedaży, może dużo powiedzieć o rozwoju wypadków na danym rynku mieszkaniowym. Gdy sytuacja zmierza w dobrym kierunku deweloperom udaje się znaleźć kupców na mieszkania, jeszcze przed ostatecznym ukończeniem inwestycji. Z drugiej strony duża liczba dostępnych ukończonych mieszkań, może świadczyć o problemach firm z branży ze znalezieniem chętnych na nowe jednostki mieszkalne.
Poniżej przedstawiono zestawienie zawierające liczbę gotowych mieszkań w głównych miastach od I kwartału 2010 r. do I kwartału 2012 r.
Należy zaznaczyć, że firmy deweloperskie starają się sprzedać jak największą liczbę nowych lokali na wczesnym stadium wykonania, często jeszcze przed wbiciem przysłowiowej pierwszej łopaty. Ma to miejsce zwłaszcza w wypadku mniejszych deweloperów, którzy wykorzystują pozyskane w ten sposób środki finansowe na realizację kolejnych etapów inwestycji. Wynika to poniekąd również z faktu, że obecnie banki przed przyznaniem kredytu inwestycyjnego na nowy projekt oczekują, żeby przynajmniej część nieistniejących jeszcze lokali miała już nowych właścicieli. Z tych względów w ofercie deweloperów coraz częściej można się spotkać z tzw. przedsprzedażą, na którą składają się mieszkania w nierozpoczętych jeszcze projektach na korzystniejszych warunkach, niż ma to miejsce dla inwestycji znajdujących się w zaawansowanym stadium realizacji.


Emmerson S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emmerson S.A.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »