Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Przychodzi Polak do laryngologa...

Przychodzi Polak do laryngologa...
Zobacz więcej zdjęć »
Niestety, zauważa się, że nasi krajanie naprawdę lekceważą problemy laryngologiczne - wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe leczą środkami dostępnymi bez recepty, zaś w przypadku chrapania sądzą, że jedynym skutecznym lekarstwem jest po prostu samo schudnięcie.
W naszym tekście przedstawimy kilka najbardziej palących problemów laryngologicznych, jakie w ostatnim czasie bagatelizują Polacy. Życzymy owocnej i pouczającej lektury!

Chrapanie - bezdech senny

U osób, u których schorzenie jest najbardziej nasilone i zaawansowane, nie dochodzi do prawidłowej wymiany tlenowej we krwi. W konsekwencji, każdy kto chrapie, może być w ciągu dnia rozdrażniony oraz narzekać na bardzo silne bóle głowy. Bezdech, który przybiera wartości nawet 60 sekund w ciągu godziny snu, kojarzony jest z ogromnym ryzykiem występowania zawałów i udarów. Inna sprawa, że pacjent, który uskarża się na tak nasilone dolegliwości, cierpi zapewne na mnóstwo innych dolegliwości cywilizacyjnych, takich jak nadwaga, cukrzyca typu II oraz nadciśnienie tętnicze, co dodatkowo wzmaga jego zly stan ciała i ducha. Bezdech senny to naszczęście to nie jedyna przyczyna chrapanie, istnieje wiele innych, znacznie miej groźnych jego powodów.

Utrata słuchu, czyli otoskleroza

Puszka kostna, w której zamknięty jest narząd ucha środkowego,to delikatna struktura. Niemniej jednak, może ona stopniowo ulec stwardnieniu, co ma niestety zgubny wpływ na odczuwanie dźwięków przez chorego. zwykle postępujące przypadki niedosłuchu są zgłaszane lekarzom na tyle późno, że w obliczu rychłej głuchoty trzeba zakładać aparat słuchowy, Jeśli to nie pomaga - trzeba zbierać pieniądze na operację wszczepienia ślimakowego implantu słuchowego (zwykle to niebagatelny wydatek i oczywiście nie jest on refundowany).

Chore zatoki

Ból w zatokach nosowych najczęściej występuje jako powikłanie po przebytych różnego typu infekcjach. Niemniej jednak, zapalenie zatok może wystąpić samo z siebie, a nie jako choroba współistniejąca. U małych dzieci zapalenie jest o tyle cięższe, co naprawdę utrudnia oddychanie takiemu szkrabowi. Podstawowym sposobem leczenia krtani są inhalacje, a także leki wykrztuśne oraz przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Dzięki temu, gardło i krtań malucha szybko przestają być opuchnięte, a dziecku nie świszcze w gardle. z krtanią u dorosłych jest podobnie, choć stany zapalne nie dają aż tak ostrych objawów ze strony układu oddechowego. chora krtań to także schorzenie zawodowe w wielu grupach, które używają głosy jako narzędzia pracy. wszelkiego typu nauczyciele, wykładowcy, czy też pracownicy call center - każdy, kto używa głosu podczas pełnienia służbowych obowiązków, powinien się regularnie badać - nie tylko w ramach kontroli wymaganych przez pracodawców!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Zdrowe Poduszki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 8 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »