Dom » Ogrody

Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa

Przygarnij kwiatka w Galerii Bronowice – Punkt Adopcji Roślin znów działa
Zobacz więcej zdjęć »
Jest wiele sytuacji, które zmuszają nas do rozstania z naszymi zielonymi przyjaciółmi. Jest też wiele rozwiązań, dzięki którym kwiaty mogą odnaleźć nowy dom. Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice, który – po przerwie w funkcjonowaniu oraz zmianie lokalizacji – znów został otwarty.

Jak pokazują badania, zieleń pełni w życiu każdego z nas ważną rolę i ma znaczący wpływ na nasz dobrostan. Stanowi też naturalną ozdobę pomieszczeń. Elegancki storczyk, dostojny skrzydłokwiat, majestatyczna hoja czy monstera, nazywana królową kwiatów doniczkowych, dopełniają każde wnętrze i nadają mu charakteru. Jednak nawet te zalety często przegrywają z sytuacjami losowymi, a niechciane lub zapomniane kwiaty lądują na śmietniku czy więdną w oknie. I właśnie na takie „przypadki” czeka Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Trafiające tu kwiaty otrzymują imiona, są podlewane, przesadzane (o ile wymaga tego sytuacja) – i oczekują na nowych właścicieli. Każdy może przyjść i adoptować wybranego doniczkowca.

- Trwają wakacje, przemieszczamy się miejsca na miejsce, zmieniamy mieszkania. Nie zapominajmy o kwiatach – jeśli z jakichś powodów nie możecie Państwo odpowiedni się nimi zająć, apeluję o przyniesienie ich do Punktu Adopcji Roślin w Galerii Bronowice. Na miejscu można pozostawić je zupełnie za darmo. Kwiaty błyskawicznie znajdują nowe domy – zachęca Aleksandra Rzońca, Dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Bronowice niedawno obchodził pierwszy rok swojej działalności. Obecnie funkcjonuje w nowej lokalizacji – na poziomie +1, przy wejściu do punktu Coworking. Działa w godzinach pracy obiektu. Adopcja oraz przekazanie kwiatów są darmowe. Dotychczas nowe domy znalazło ponad 300 kwiatów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Open Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »