Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Przygotuj swoje maleństwo na pierwsze promienie słońca

Przygotuj swoje maleństwo na pierwsze promienie słońca
Zobacz więcej zdjęć »
Aura za oknem wskazuje na jedno: wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. I chociaż wiele mam, a już na pewno dzieci, z utęsknieniem oczekuje momentu, kiedy będą mogły spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – na placu zabaw, w parku, na spacerze – warto dobrze się do tego przygotować (...)

Aura za oknem wskazuje na jedno: wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. I chociaż wiele mam, a już na pewno dzieci, z utęsknieniem oczekuje momentu, kiedy będą mogły spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu – na placu zabaw, w parku, na spacerze – warto dobrze się do tego przygotować. Ponieważ pierwsze promienie wiosennego słońca bywają zdradliwe. Zwłaszcza dla delikatnej skóry małego dziecka.

 

Czasy „kąpieli słonecznych”, do których zachęcane były nasze mamy, dumnie wiozące nas w wózkach, bezpowrotnie minęły. Coraz częściej mówi się o szkodliwym wpływie słońca na skórę, zwłaszcza tę najmłodszą. Polskie Towarzystwo Dermatologiczne zaleca, aby niemowląt poniżej 6. miesiąca życia nie eksponować na słońce, aplikować krem ochronny na małe powierzchnie ciała jedynie wówczas, gdy nie ma możliwości uniknięcia ekspozycji oraz bezwzględnie stosować nakrycie zarówno ciała, jak i głowy. Tyle w teorii. Jak w takim razie w całym chaosie komunikacyjnym znaleźć najlepszy krem dla naszego maleństwa?

 

Niestety, wśród oferty dużych koncernów próżno szukać kosmetyków dla najmłodszych, które byłyby bogate w składniki aktywne o udokumentowanym, naturalnym pochodzeniu oraz potwierdzonym badaniami, bezpiecznym działaniu. Na szczęście, na rynku obecna jest polska marka MomMe, która dzięki swojemu unikalnemu składowi, może być stosowana już od 1. dnia życia. W jej ofercie można znaleźć m.in. dwa produkty, które idealnie sprawdzą się podczas pierwszych wiosennych przechadzek. Spacerowy krem na każdą pogodę (SPF 25) i gdy tylko słońce zacznie mocniej prażyć, Ochronny parasol od słonka (SPF 50). Oba kremy to unikalne kompozycje naturalnych składników, których jakość i bezpieczeństwo potwierdzone zostały w badaniach hipoalergiczności przez lekarzy dermatologów. Pierwszy z nich zapewnia wielokierunkową pielęgnację oraz skuteczną ochronę przed wiatrem i promieniami słonecznymi (SPF 25), podczas gdy Ochronny parasol od słonka (SPF 50) to w 100% naturalny krem na jeszcze cieplejsze dni. Oba produkt zawierają certyfikowany, ekologiczny filtr nowej generacji, który zapewnia wysoką protekcję UVA i UVB. Z taką ochroną można śmiało cieszyć się piękną pogodą za oknem.

 

Jako rodzice chcemy jak najlepiej dbać o nasze pociechy, dlatego wybierajmy rozwiązania o udokumentowanej skuteczności i bezpieczne dla dzieci już od pierwszych dni ich życia. Pamiętajmy też, by w przypływie radości z wiosennego słońca, nie zapomnieć o skutecznej ochronie przed nim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »