Dom » Wnętrza

Przyjazne środowisko pracy

Przyjazne środowisko pracy
Zobacz więcej zdjęć »
To, iż otoczenie ma wpływ na jakość i efektywność naszej pracy wiadomo nie od dziś. Musi być czysto, jasno, przestronnie, bez zbędnych, rozpraszających uwagę dodatków. O ile projektując biuro, łatwo się do tych zasad dostosować, o tyle aranżacja domowego gabinetu może powodować trudności.

Classen, renomowany producent paneli podłogowych, skrzydeł drzwiowych oraz drewnianych elementów meblowych, podpowiada, w jaki sposób urządzić domowe miejsce do pracy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

– Gabinet jest miejscem, które powinno służyć koncentracji oraz skupieniu, a jednocześnie cechować się funkcjonalnością. Znacznie łatwiej, jeśli stanowi on osobne pomieszczenie. Jednak nawet wówczas, gdy musimy wygospodarować przestrzeń w jednym z pokoi, umiejętna aranżacja spowoduje, że stworzymy idealne miejsce do pracy – mówi Anna Lipus, kierownik marketingu i reklamy Classen.

W tworzeniu przyjaznego dla pracy klimatu wnętrza ważny jest dobór odpowiedniej kolorystyki ścian. Warto postawić na stonowane, spokojne barwy, takie jak beże, błękity i szarości. By wprowadzić do gabinetu więcej energii, ułatwiającej przyswajanie informacji i pobudzającej aktywność umysłową, można zastosować połączenie bieli z wyrazistym odcieniem żółci, pomarańczy, bądź zieleni.

Istotną funkcję w domowym gabinecie pełni również oświetlenie. Sztuczne światło lamp powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Zamiast firan i zasłon, lepiej sprawdzą się rolety i żaluzje, które pozwalają regulować natężenie promieni słonecznych docierających do pokoju przez okna.

Zaprowadzenie niezbędnego ładu i porządku umożliwiają odpowiednio dobrane biurka, regały oraz szafki, w których znajdzie się miejsce na posegregowane książki, dokumenty i inne materiały. Dzięki nim przestrzeń zyskuje estetyczny i harmonijny charakter.

Podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinetu jest fotel, bądź krzesło biurowe. Zwykle użytkownicy wybierają modele obrotowe, na kółkach, które oprócz komfortu siedzenia, zapewniają również łatwość w poruszaniu się przy biurku, a także między szafkami czy regałami. Przyczyniają się one jednakże do powstawania wielu uszkodzeń na powierzchni podłogi.

– Chcąc uniknąć powodowanych przez fotelowe kółka zarysowań, zadrapań i innego typu usterek na podłodze, warto już wcześniej zadbać o to, aby została ona wykonana z dobrej jakości materiałów. Właściwym rozwiązaniem jest wybór paneli o wysokiej klasie użyteczności oraz ścieralności. Parametry te są określane na podstawie zestandaryzowanych testów, a informację o nich można znaleźć na każdym opakowaniu produktu – dodaje Anna Lipus.

Oferta firmy Classen obejmuje panele podłogowe przeznaczone do pomieszczeń o różnym natężeniu ruchu. Wśród nich znajdują się kolekcje o najwyższej na rynku klasie ścieralności AC5, np. Holiday 4V, Trip 4V i Play 4 Silent (grupa Prestige). W asortymencie producenta dostępne są także panele o klasie AC4, m.in. Challenge 4V i Dream 4V (grupa Comfort). Oba te warianty sprawdzą się w domowych oraz firmowych gabinetach. Szeroka gama dekorów pozwoli natomiast na wybór desek odpowiadających zarówno klasycznemu, jak również nowoczesnemu kierunkowi aranżacji wnętrz.

Więcej informacji o panelach podłogowych marki Classen można znaleźć na stronie internetowej: www.classen.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ImagoPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »