Kultura, sztuka » Kultura

Przyjdź i odkryj Kampus Pracze

Laboratoria, europejskie warsztaty dla dzieci, science cafe z naukowcami, turbiny, panele słoneczne, koła wodne i generatory prądu - to wszystko czeka na nas w dniu 10 maja br. w Kampusie Pracze Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

1 maja br. mija 10. rocznica akcesji Polski do Unii Europejskiej. Dzięki niej Polska znów znalazła się w gronie wolnych państw europejskich, co pozwoliło jej na olbrzymi skok cywilizacyjny. Z tej okazji Wrocławskie Centrum Badań EIT+ Sp. z o.o. przygotowało dla mieszkańców Wrocławia i okolic specjalne wydarzenie pod hasłem „Odkryj Kampus Pracze. Dzień otwarty Funduszy Europejskich”.

 

Modernizacja i rozbudowa Kampusu Pracze stała się możliwa dzięki władzom miasta i największych uczelni Wrocławia, ale również dzięki obecności Polski we Wspólnocie Europejskiej i jej funduszom – przypomina Klaudia Piątek, rzecznik prasowy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. „Z tej okazji, jak również w celu przybliżenia działalności naszego centrum, otwieramy swe podwoje i zapraszamy wszystkich w dniu 10 maja br. do Kampusu Pracze. Chcemy pokazać mieszkańcom naszego regionu, że naprawdę nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce i są powody do radości”.

 

Dzień otwarty został zaplanowany w godz. 10.00 do 18.00. Każdy, kto odwiedzi Wrocławskie Centrum Badań EIT+, będzie mógł zobaczyć i „dotknąć” na co dzień szczelnie zamknięte dla zwiedzających laboratoria, zamienić się w naukowca, wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w Humanitarium, spotkać się z pracownikami EIT+, odwiedzić science cafe i posłuchać mini-wykładów oraz zobaczyć „The Electric Hotel”. Innowacyjny bus ze specjalistycznym wyposażeniem napędzany przez niekonwencjonalne źródła energii, który specjalnie został sprowadzony do Wrocławia na tę okazję przez Stowarzyszenie Climate-KIC.

 

Dni otwarte odbędą się pod honorowymi patronatami Prezydenta Wrocławia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz rektorów wrocławskich uczelni: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej informacji na stronie: www.eitplus.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

EIT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »