Kultura, sztuka » Kultura

Przystanek IDEA - nowe miejsce na mapie Krakowa

Przystanek IDEA - nowe miejsce na mapie Krakowa
Zobacz więcej zdjęć »
Już niedługo odbędzie się otwarcie nowego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa. Przystanek IDEA to przestrzeń dla inicjatyw społecznych, obywatelskich, ekologicznych, kulturalnych i intelektualnych, zlokalizowana przy ul. Dolnych Młynów 10.
To otwarte miejsce sprzyjające organizacji rozmów, warsztatów, wystaw, performance'ów czy projekcji filmów. Otwarcie odbędzie się w sobotę 15 lutego o 17.00, a towarzyszyć będą mu dyskusje oraz wernisaż.

Przystanek IDEA to wyjątkowy punkt otwarty na oddolne inicjatywy i wszystkich tych, którzy chcą pozytywnie wpływać na rzeczywistość oraz życie miasta. Zostało zaprojektowane z myślą o rozwijaniu inicjatyw społecznych i kulturalnych oraz poszerzaniu dialogu obywatelskiego - z powodzeniem można zorganizować tu wystawę czy panel dyskusyjny, a także zaaranżować występ oraz przeprowadzić warsztaty czy projekcję filmu. Łączy w sobie cechy kawiarni i klubu dyskusyjnego. Organizatorzy zapraszają na otwarcie, które odbędzie się 15 lutego.

W programie otwarcia znajdą się dwie dyskusje: „Artysta w świecie działania - działanie w świecie artysty. Czy artysta może być obojętny?" - odpowiadająca na pytania dotyczące sztuki wysokiej oraz kultury masowej, a także relacji świata i twórczości artystycznej - oraz „Gentryfikacja, czyli jak nadać przestrzeni drugie życie" - o ożywianiu i odzyskiwaniu miejsc poprzez sztukę, działanie i aktywizm. Odbędzie się również wernisaż wystawy WYczulenie przedstawiającej prace studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w której sztuka rozumiana jest jako forma odpowiedzialności - nie tylko artystycznej, ale także społecznej. Ekspozycję będzie można obejrzeć w dniach 14-26.02.2020 w Galerii Białej nad Klubem ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10. Kuratorem wystawy jest Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. ASP, dr hab. Jan Tutaj. Organizatorem wystawy jest krakowska ASP, Agencja Artystyczna GAP oraz klub ZetPeTE.

Program otwarcia:

17:00 Dyskusja Artysta w świecie działania - działanie w świecie artysty. Czy artysta może być obojętny?

18:00 Wernisaż wystawy WYczulenie

18:30 Dyskusja Gentryfikacja, czyli jak nadać przestrzeni drugie życie

Przystanek IDEA to miejsce Open Eyes Friendly. Zarządzać nim będzie Agencja Artystyczna GAP we współpracy z Tytano i klubem ZetPeTe.

Otwarcie Przystanku IDEA
ul. Dolnych Młynów 10
godz. 17.00
Wstęp wolnyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »