Technologie » Komputery

Przyszłość pod znakiem automatyzacji. Element Logic na targach LogiMAT 2023

Przyszłość pod znakiem automatyzacji. Element Logic na targach LogiMAT 2023
Zobacz więcej zdjęć »
Pod koniec kwietnia w Stuttgarcie odbyły się największe w Europie intralogistyczne targi. LogiMAT 2023 zgromadził wystawców z 39 krajów. Również pierwszy raz w swojej historii wydarzenie przyciągnęło tak wielu odwiedzających. Podczas międzynarodowej imprezy nie mogło zabraknąć firmy Element Logic.

Rekordowa liczba odwiedzających

Między 25 a 27 kwietnia 2023 r. w Niemczech zorganizowano największe w Europie Targi LogiMAT, czyli Międzynarodowe Targi Specjalistyczne dotyczące rozwiązań intralogistycznych i zarządzania procesami w branży TSL. Trzydniowe targi zgromadziły łącznie ponad 60 tys. odwiedzających w centrum kongresowym Messe Stuttgart, przewyższając nawet liczby sprzed okresu pandemicznego. Dopisali również wystawcy, którzy wypełnili wszystkie dziesięć hal wystawienniczych kompleksu w niemieckim Stuttgarcie – łącznie swoje usługi przedstawiło ponad 1500 wystawców. 

Firmy prezentowały swoje najnowsze osiągnięcia, technologie oraz rozwiązania – głównymi obszarami były automatyzacja, transformacja cyfrowa oraz integracja nowocześniejszych technologii. Większość wystawców skupiła się także na wyodrębnieniu efektywności oraz bezpieczeństwa w swoich innowacjach, a także na zrównoważonym rozwoju.

AutoStore prezentowany na międzynarodowych targach 

Podczas LogiMATu swoje usługi i technologie przedstawiła także firma Element Logic ze swoim flagowym systemem AutoStore, działającym w połączeniu z ramieniem kompletującym, systemem przenośników oraz systemem AMR. Wykorzystanie AutoStore to zarówno wdrożenie rozwiązań w zakresie automatyzacji magazynu, jak i najszybszy system realizacji zamówień na metr kwadratowy na rynku. Technologia pomaga pracownikom szybko i bezpiecznie obsługiwać zamówienia, co zwiększa nie tylko efektywność pracy, ale także rozwija jej ergonomię – tak ważną w dzisiejszym świecie. 

Zaletami AutoStore są m.in. zwiększona kontrola procesu, stała optymalizacja magazynu, brak pojedynczych punktów awarii i mniej błędów podczas procesu kompletacji zamówień. Firmy korzystające z tego rozwiązania stają się bardziej konkurencyjne. 

– Oferujemy bogate doświadczenie w zakresie automatyzacji magazynów dla firm różnych rozmiarów, z wielu branż, dlatego coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych naszymi usługami – przekonuje Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.

Nowinki technologiczne od Element Logic 

Stoisko 1H21 w hali wystawienniczej nr 1 Centrum Kongresowego Messe Stuttgart, należące do ELement Logic, pękało w szwach. Dystrybutor systemu AutoStore w Polsce zaprezentował w Stuttgarcie najnowszy pojazd transportowy bez kierowcy (FTF) z serii Dynamo AMR (Dynamo 200), obejmującej pięć modeli o ładowności od 100 do 1500 kilogramów. Model Dynamo 200 posiada w swoim wyposażeniu kamerę głębokości 3D, przedni i tylny zderzak oraz dwustopniowy mechanizm czujnika, zapewniający bezpieczeństwo, precyzję i unikanie przeszkód podczas współpracy z ludźmi lub innymi technologiami. Targi LogiMAT 2023 były znakomitą okazją na zobaczenie, jak rynek TSL prężnie rozwija się przez automatyzację procesów. 

– Dziękujemy wszystkim odwiedzającym targi za zainteresowanie i inspirujące dyskusje. LogiMAT ponownie w tym roku okazał się dla nas pełnym sukcesem. Tym razem mogliśmy zaprezentować naszego autonomicznego eOperatora, Dynamo 200, narzędzia programowe i wiele innych rozwiązań – mówi Joachim Kieninger, Business Development Element Logic Germany.

Wszystkie drogi prowadzą na LogiMAT

Jak co roku był to owocny czas, podczas którego w jednym, ogromnym centrum wystawienniczym, w ciągu trzech dni, można było spotkać wszystkie największe firmy intalogistyczne z Europy i zapoznać się z nowościami automatyki logistycznej. Nie można także wymarzyć sobie lepszego miejsca do wymiany poglądów ze specjalistami z tej dziedziny. 

– Skala gości przerosła nasze oczekiwania, bo już w pierwszym dniu targów obserwowaliśmy znacznie większy ruch na stoisku Element Logic niż przed rokiem.  W ciągu trzech dni mieliśmy wiele spotkań z naszymi potencjalnym i aktualnymi klientami. Pojawiło się mnóstwo osób z Polski. Zawsze powtarzam, że jeżeli ktoś w Polsce jest zainteresowany wdrożeniem automatyki logistycznej, to pojawi się na targach w Stuttgarcie. To miejsce, gdzie trzeba być – podkreśla Anna Wiśniewska, Managing Director Element Logic Polska.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

dotPR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 14 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »