Dom » Architektura

Przywracając blask historii: biuro we wrocławskiej Renomie, czyli upcykling w stylu art déco

Przywracając blask historii: biuro we wrocławskiej Renomie, czyli upcykling w stylu art déco
Zobacz więcej zdjęć »
Biuro zlokalizowane na 2. piętrze zabytkowego budynku Renomy we Wrocławiu stanowi nie tylko przykład udanej renowacji, ale także hołd dla stylu architektonicznego tego miejsca. Nawiązania do historii są widoczne w każdym detalu projektu.

- od niewielkich płytek ceramicznych na ścianach, przez designerskie oprawy oświetleniowe, aż po sufit firmy Knauf Ceiling Solutions z geometrycznymi podziałami i charakterystyczną strukturą wełny drzewnej. Inwestorzy i architekci postawili także na ponowne wykorzystanie materiałów, dając im nowe życie i akcentując znaczenie zrównoważonego projektowania.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Renoma, uważana za jedną z ikon architektonicznych Wrocławia, jest symbolem handlu, elegancji i nowoczesności. Aura respektu wobec przeszłości skłoniła inwestorów, firmę Olesiński i Wspólnicy oraz architektów z biura projektowego re:build do stworzenia ergonomicznych przestrzeni biurowych z podziałami i teksturą charakterystycznymi dla wnętrz z lat 30. XX wieku. Zaprojektowano biuro, które łączy elegancję stylu art déco z nowoczesnymi miejscami do pracy, przy jednoczesnym zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

Projektowanie na miarę XXI wieku

- Projektując biuro we wrocławskiej Renomie zależało nam, aby współczesny design spotykał się z klasyczną elegancją, a ekologia stała się filarem aranżacji. Wspólnie z inwestorami skupiliśmy się nie tylko na zapewnieniu komfortu pracy, ale także na wdrożeniu zrównoważonych praktyk. Dlatego wykorzystaliśmy wyposażenie z poprzedniej lokalizacji i jedynie uzupełniliśmy biuro o brakujące elementy, stawiając priorytet na trwałe i ekologiczne materiały. - powiedziała architektka, Kinga Łukaszyńska z re:build studio odpowiedzialna za projekt biura.

Podejście to jest bliskie firmie Knauf Ceiling Solutions, która również priorytetowo traktuje troskę o środowisko, m.in. tworząc panele, których główne składniki – drewno, woda i magnezyt, umożliwiają łatwą utylizację lub recykling. Dodatkowo, surowce niezbędne do produkcji paneli sufitowych i okładzin ściennych pozyskiwane są ze zweryfikowanych źródeł, co przyczynia się do ochrony różnorodności ekosystemów leśnych. Firma stale dąży do rozwoju technologii, minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne, co potwierdzają certyfikaty, takie jak FSC i PEFC oraz złoty certyfikat Cradle to Cradle dla linii HERADESIGN Superfine, wykorzystanej w projekcie biura w Renomie.

HERADESIGN - skuteczne narzędzie w eliminacji uciążliwego hałasu 

Podczas realizacji projektu, jednym z głównych wyzwań było odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni oraz zapewnienie właściwej akustyki.

- Odpowiednia akustyka jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie. W biurze zlokalizowanym we wrocławskiej Renomie, priorytetem było zapewnienie komfortu pracy dla 150 osób, dlatego postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania, które oferuje nasza firma. Panele sufitowe z wełny drzewnej nie tylko pomagają stworzyć estetyczne przestrzenie, ale także skutecznie absorbują dźwięk, tworząc harmonijną atmosferę, sprzyjającą koncentracji i kreatywności. Ponadto, trwałość materiału oraz modułowość konstrukcji umożliwi łatwą rearanżację przestrzeni oraz ponowne wykorzystanie materiałów. To nie tylko przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ale także pozwala na elastyczne dostosowanie się do zmieniających się potrzeb i trendów w projektowaniu wnętrz.– powiedział Tomasz Krajewski z Knauf Ceiling Solutions.

Knauf Ceiling Solutions od dziesięcioleci zajmuje się złożonym pojęciem akustyki. Poza badaniem samego zjawiska, producent stale opracowuje nowe rozwiązania, poprawiające komfort użytkowników. 

Dzięki wykorzystaniu akustycznych płyt HERADESIGN Superfine w naturalnym kolorze udało się osiągnąć równowagę między estetyką a funkcjonalnością. Płyty sufitowe w naturalnym odcieniu Natur 13, wykonane z jednowarstwowej wełny drzewnej wykorzystującej magnezyt jako łącznik, nie tylko zapewniają doskonałe właściwości akustyczne, ale także harmonijnie współgrają z designem całego projektu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

marta.lewicka@marielhaan.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »