Firma » Finanse

Publikacja prospektu Investor LBO FIZ

Gdy na giełdzie i w funduszach akcji inwestorzy tracą pieniądze rynek aktywów niepublicznych pokazuje swe korzystne oblicze. Nie rządzą na nim spekulanci ani emocje lecz zdrowe zasady, oparte na fundamentalnych wartościach.

W dniu 6. listopada 2008 r. został opublikowany nowy prospekt emisyjny funduszu Investor LBO FIZ (Investor Leveraged Buy Out Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych).

Fundusz został uruchomiony we wrześniu 2007 r. Pierwsza inwestycja została dokonana w bieżącym roku. Strategia inwestycyjna funduszu polega na lokowaniu aktywów w akcje lub udziały spółek niepublicznych (rynek private equity). Uzupełnieniem portfela mogą być również inne instrumenty finansowe, pozwalające na zabezpieczenie jego wartości oraz utrzymanie niezbędnej płynności.

Wyceny spółek niepublicznych są w niskim stopniu narażone na dekoniunkturę na giełdzie -nie działa tu czynnik spekulacyjny ani emocjonalny. Ich wartość jest pochodną faktycznej sytuacji finansowej oraz perspektyw rozwoju. Praktyka pokazała, że inwestycja w dobrą spółkę na rynku niepublicznym może przynieść większą stopę zwrotu, niż na giełdzie.

Wiele bardzo dobrych spółek funkcjonuje poza giełdą - znajdują się one w różnych fazach rozwoju, niejednokrotnie działają w dochodowych i przyszłościowych sektorach.

Zalety inwestycji na rynku private equity są widoczne w szczególności w okresie dekoniunktury na giełdach papierów wartościowych. Potwierdzeniem tej tezy jest dobry wynik, jaki osiągnął fundusz Investor LBO FIZ w okresie swej działalności. W ciągu roku (wrzesień 2007 - wrzesień 2008) Investor LBO FIZ zarobił 16,2%. W tym czasie indeks warszawskiej giełdy WIG stracił około 40%. Straciły również fundusze akcji.

Sprzedaż certyfikatów serii „B" na podstawie nowego prospektu emisyjnego będzie prowadzona w dniach 7-27 stycznia 2009 r.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Investors TFI
http://www.investors.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »