Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Puzzlomaniacy – jakie puzzle składają Polacy?

Puzzlomaniacy – jakie puzzle składają Polacy?
Zobacz więcej zdjęć »
Po jakie puzzle sięgają Polacy i co w układaniu podoba nam się najbardziej? Puzzlo mania.

Układanie puzzli to od wielu lat ceniona rozrywka zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Już niemowlaki mogą układać proste, kilkuelementowe układanki, dostosowane do ich wieku. To jedna z najkorzystniejszych dla rozwoju dziecka rozrywek - puzzle poprawiają wyobraźnię przestrzenną oraz stymulują rozwój procesów poznawczych. Poza tym wzbudzają zaangażowanie i ćwiczą koncentrację, a także precyzyjność ruchów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wiadome jest, że układanie puzzli we wczesnym dzieciństwie sprzyja nauce czytania i pisania w późniejszym okresie. Korzyści te, jak i fakt, że jest to świetna rozrywka dla całej rodziny sprawia, że wspólne układanki są wciąż popularną zabawą.

Już dziecko trzyletnie świetnie radzi sobie z puzzlami o dużych kształtach - aby pociecha nie mogła oderwać się od układania rodzice wybierają najmłodszym obrazki o zdecydowanych kolorach i wyraźnie wyodrębnionych elementach, przedstawiających ulubionego bajkowego bohatera.

Starsze dzieci wraz ze swymi rodzicami uwielbiają foto puzzle z wizerunkiem własnego zdjęcia lub domowego pupila, obrazkiem z pocztówki czy dowolnym innym, niestandardowym motywem. Można je zamówić przez internet lub w tradycyjnych sklepach.

Wśród popularnych puzzli znajdują się także wszelkie widoczki złożone z nawet 2000 (to tzw.  puzzle 2000 el. zobacz!) do nawet 8000 elementów, do ułożenia których potrzeba nie lada bystrości i cierpliwości.

Co więcej, Polacy korzystają też z komputerowych i internetowych gier umożliwiających składanie cyfrowych układanek. Ich zaletą jest stopniowany poziom trudności, dzięki czemu można trenować swoją spostrzegawczość i planowanie.

Pewną nowością w tradycyjnym świecie puzzli są piankowe układanki przeznaczone dla najmłodszych, które zdobywają coraz więcej zwolenników. Jedno jest pewne: nawet najdroższe i najwymyślniejsze zabawki nie wyprą z rynku zabawkowego układanek.

Ich pozycja, mimo zmieniających się czasów i mody, jest wciąż niezachwiana!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

obserwator

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »