Firma » System prawny

Radca prawny czyli kto?

Często używamy pojęcia prawnik jako określenia kogoś, kto zna się na prawie i skończył studia prawnicze. Czasami niesłusznie ponieważ prawnik prawnikowi nierówny.

Wszystko zaczyna się w momencie zgłoszenia swojej kandydatury na aplikację prawniczą. Młody człowiek a ściślej mówiąc student po obronie pracy magisterskiej na wydziale prawa i administracji, kierunek prawo może ubiegać się o tak zwaną aplikację prawniczą, którą wykonuje pod przewodnictwem specjalistów ze swoich dziedzin. I tak na przykład w przypadku kiedy chcemy zostać sędzią musimy udać się do sądu okręgowego i tam zapytać o możliwość odbycia aplikacji. Potem następuje specjalny egzamin dokładnie sprawdzający naszą wiedzę.

Kiedyś był on prawdziwym postrachem wśród studentów prawa (takim jaki nieustannie jest Lekarski Egzamin Państwowy) jednak dzisiaj nie budzi aż tak negatywnych emocji. Wszystko przez zwiększenie się limitów przyjęć. Dzięki temu nawet studenci, którzy nie byli orłami mogą dostać się na wymarzoną aplikację. I tutaj wyróżnić możemy kilka: radcowska, adwokacka, sędziowska czy komornicza. W dużej mierze to ona decyduje o kształcie naszej przyszłej kariery. Zatem kiedy idziemy do "prawnika" jako do specjalisty po aplikacji udajemy się do człowieka, który podążył pewną ścieżką kariery. Jednak nie idziemy do prawnika na oślep, bez wcześniejszego sprawdzenia.

I tak kiedy mamy zatarg z prawem, jesteśmy oskarżeni przyda nam się adwokat, który przed sądem będzie starał się wybronić nasze interesy. Kiedy jednak potrzebujemy konsultacji fachowca i nie potrzebujemy być reprezentowani przed organami sądowniczymi przyda nam się radca prawny. Jest to człowiek o wszechstronnym wykształceniu prawniczym, który pomoże w ciężkich chwilach a w razie potrzeby sporządzi pisma procesowe i odwołania. Dlatego warto być świadomy co tak naprawdę mają nam do zaoferowania "prawnicy".Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katalogprzedsiebiorstw

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »