Technologie » AGD - RTV

Radio Opole wybiera IBM Cloud Video aby rozszerzyć zasięg

Radio Opole wybiera IBM Cloud Video aby rozszerzyć zasięg
Zobacz więcej zdjęć »
Polski nadawca radiowy udostępni ponad 160 tys. odbiorcom dodatkowe treści programowe dzięki usługom wideo online

Radio Opole wybrało IBM, na dostawcę usług streamingu video opartego o chmurę obliczeniową IBM, oferując swoim odbiorcom możliwość dostępu do treści medialnych w sieci internetowej.

Materiały audiowizualne stały się w ostatnich latach głównym narzędziem angażowania klientów i pracowników – eksperci podkreślają rosnące wykorzystanie filmów, webcastów i webinarów w komunikacji firmowej, szkoleniu i edukacji pracowników, a także w obsłudze klienta. Rośnie również liczba transmisji na żywo imprez muzycznych i kulturalnych, wystąpień konferencyjnych czy imprez sportowych oglądanych przy użyciu komputera bądź urządzeń mobilnych.

Radio Opole jest najstarszą publiczną rozgłośnią radiową na Opolszczyźnie, działającą już od 65 lat. Rozgłośnia posiada studia regionalne w dziesięciu ośrodkach regionalnych, obejmując zasięgiem mieszkańców województwa opolskiego i udostępniając im treści przez różne kanały, na częstotliwościach, stronie internetowej i portalach społecznościowych.

„Rozwiązania IBM Cloud video pozwolą nam w nowy sposób nawiązywać kontakt z naszymi odbiorcami, oraz zwiększyć jakość, szybkość i dostępność transmitowanych na żywo programów informacyjnych, publicystycznych, kulturalnych, sportowych czy rozrywkowych” – mówi, Sławomir Krzewiński, Dyrektor Techniczny Radia Opole.

Dzięki bezpiecznym funkcjonalnościom,  rozwiązanie IBM Cloud Video zwiększy widoczność ruchu sieciowego i pozwoli ograniczyć wpływ przesyłu wideo na działanie sieci internetowej Radia. Słuchacze zyskają dodatkową możliwość odbioru interesujących ich wydarzeń z dowolnego urządzenia, np. smartfonów czy tabletów.

Dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym, rozwiązanie ułatwi tworzenie, przechowywanie i udostępnianie wszystkich treści wideo oraz uprości zarządzanie nimi.

„Radio Opole w trakcie swojej  65-letniej działalności, zawsze stawiało na pionierskie rozwiązania technologiczne” - mówi Piotr Łaszczewski, Cloud Business Unit Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Jesteśmy przekonani, że dzięki IBM Cloud Video, słuchacze Radia Opole zyskają kolejne, unikalne wrażenia płynące z bogatej oferty audycji swojej ulubionej rozgłośni”.

IBM rozwija narzędzia wykorzystywane w mediach cyfrowych od wielu lat, posiadając ponad 1000 patentów dotyczących analizy filmów i przeszukiwania zbiorów audiowizualnych. Za swoje osiągnięcia w tym obszarze firma otrzymała czterokrotnie nagrodę Emmy. W styczniu 2016 roku w następstwie przejęć takich firm jak Ustream i Clearleap firma stworzyła nowy dział o nazwie IBM Cloud Video.

Więcej o Radiu Opole: http://radio.opole.pl/

Więcej o IBM Cloud Video: www.ibm.com/cloud-computing/solutions/video/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IBM

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »